خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

مقایسه نیروهای نظامی هند و پاکستان در صورت تشدید درگیری

هند در حال حاضر بیش از سه هزار تانک نبرد اصلي دارد، پاکستان 2500 تانک نبرد اصلي دارد.
" د دیپلمات"، هند دارای تعداد زیادی تانک (MBT) = (تانک اصلی میدان نبرد) است. در حالیکه پاکستان در صورت افزایش درگیری با هند از نظر وسایل نقلیه زرهی انقدر مجهز نمی باشد. 

ارتش هند در حال حاضر بیش از سه هزار تانک MBT دارد که به 65 گروه نظامی تقسیم شده است. با این حال، وضعیت تکنولوژی انها کامل نیست. ارتش این کشور دارای 1900 تانک T-72M1 است که در دهه 1980 وارد این کشور شد. هزار عدد از این تانک ها با موتورهای قدرتمند تر، سیستم های کنترل آتش جدید، حفاظت دینامیکی، سیستم های آتش و تخریب، و همچنین وسایل جدید ارتباط و ناوبری طراحی شده اند. 
پاکستان
تعداد تانک های اصلی نبرد در ارتش پاکستان متنوع تر است. حدود 2 هزار و 400 تانک ام وی تی در 50 هنگ پاکستان تقسیم شده اند. تانک الزرار، (1100 واحد) در واقع نوع مدرنیته تانک های نوع 59-I چینی (که به نوبه خود بر اساس تانک T-54A شوروی ساخته شده است) می باشد. از سال 1997 تا 2002، پاکستان نیز 320 تانک T-80UD را از اوکراین خریده است. 
گفتنی است، بحران کشمیر پس از 14 فوریه شدت پیدا کرد که یک شبه نظامی انتحاری خود را در نزدیکی ستون پلیس نظامی هند منجر کرد که در نتیجه آن 45 نفر کشته شدند. گروه اسلام گرای موسوم به "جیش محمد" مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت.
دیروز هواپیما های نیروی هوایی هند اردوگاه "جیش محمد" در بخش پاکستانی کشمیر را بمباران کردند که در نتیجه آن تعدادی از شبه نظامیان و همچنین وسایل نقلیه، سلاحها و مهمات متعلق به آنها منهدم شدند.

0 نظرات: