خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

نماینده‌ای که در مجلس گریه کرد.....

«عبدالحمید خدری»، نماینده مردم بوشهر در مجلس، در نشست علنی نوبت دوم امروز مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش هزینه ای لایحه بودجه سال 98، در تذکری با بیان اینکه بنده به رویه اداره مجلس اعتراض دارم، گفت: ماده 194
آیین نامه داخلی مجلس می گوید که اخطار درباره مغایر بودن طرح ها و لوایح با قانون اساسی مقدم بر اظهارات دیگر بوده و مذاکرات دیگر را متوقف می کند.
نماینده مردم بوشهر در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه برخی نمایندگان پیشنهاد جابجایی اعتبارات مالچ با آسفالت را مطرح کرده اند، افزود: اگر این افراد مرد عمل هستند یک هفته در خوزستان و بوشهر زندگی کرده و سپس اعتبار مالچ را حذف کنند.
وی خطاب به علی مطهری نایب رئیس مجلس ادامه داد: شما فرمودی که اخطار بنده وارد نیست، این سوال مطرح می شود که شما چگونه تشخیص دادید که اخطار بنده وارد نیست؟ آیا به عالم غیب وصل هستید یا هاله نور به شما سرایت کرده است؟ بنده که صحبتی نکرده ام که شما اعلام می کنید اخطار بنده وارد نیست! اگر ادعایی دارید یک هفته در خوزستان و بوشهر زندگی کنید.
خدری با بیان اینکه کتاب آیین نامه بنده بسته بود و شما نمی توانستید تشخیص دهید که چه اخطاری را مطرح می کنم، اظهار داشت: اخطار بنده موضوع ایجاد عدالت اجتماعی بود، چرا که در 3 ماه تابستان مردم خوزستان و بوشهر نمی توانند به دلیل وجود گردوغبار از منازل خود خارج شوند، لذا چطور عده ای می گویند که اعتبار مالچ حذف شود، بنابراین اگر ما فریاد می زنیم به این دلیل بوده که ما درد داریم.
علی مطهری نایب رئیس مجلس در پاسخ به تذکر این نماینده با بیان اینکه از روی چهره شما متوجه شدم که می خواهید با استناد به اصل 50 قانون اساسی درخصوص محیط زیست خوزستان تذکر دهید، گفت: در کشور ضرورت و اولویت های مختلفی وجود دارد و کار مجلس این بوده که این اولویت ها را تشخیص دهد، چرا که تمامی مسائل استان ها ضروری بوده و هنر مجلس تشخیص این اولویت هاست.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اخطار شما همان چیزی بود که بنده حدس زده بودم، تصریح کرد: هنر مجلس این بوده که تشخیص دهد کدام بخش اولویت داشته و سهم کجا باید بیشتر و یا کمتر باش، لذا کسی مشکلات خوزستان و استان های دیگر را انکار نمی کند.
براساس این گزارش پس از این تذکر اشک از چشمان عبدالحمید خدری جاری شد و نمایندگان اطراف وی جمع شده و شروع به دلداری وی کرده و سپس او را از صحن خارج کردند تا حال وی مساعد شود.

0 نظرات: