خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

آمریکا در حال مذاکره با نظامیان در ونزوئلا است

دولت آمریکا در حال مذاکرات مستقیم با نظامیان در ونزوئلاست و از آنها می خواهد دست از حمایت از نیکلاس مادورو رئیس جمهور این کشور بردارند. ارتش پشتیبان اصلی نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا است.

روزنامه انگلیسی ایندیپندنت به نقل از یک مقام آمریکایی نوشت: کاخ سفید در حال گفتگو با اعضای نیروهای مسلح ونزوئلاست و امیدوار است، افراد بیشتری از حمایت از دولت دست بردارند.
این مقام آمریکايی گفت: ریزش هایی در میان نظامیان طرفدار دولت ونزوئلا وجود دارد و ما شاهد جدا شدن گسترده نظامیان از دولت خواهیم بود.
بیشتر ناظران معتقدند سرنوشت مادورو به اقدامات ارتش بستگی دارد. فعلا تعداد معدودی از نظامیان ارشد از حمایت از مادورو دست برداشته اند.
در همین حال تحلیلگران به این موضوع اشاره می کنند که تعداد زیادی از افسران رده بالا، بخشی از نظام فاسد از لحاظ مالی بوده اند که از حکومت کردن مادورو سود می برند. بعید است این نظامیان در دولت جدید از چنین زندگی برخوردار باشند.
این در حالیست که رهبر مخالفان امکان مداخله نظامی آمریکا را منتفی نمی‌داند.
خوان گوایدو به خبرگزاری فرانسه گفته است که در چنین شرایطی هر آنچه لازم باشد برای نجات جان انسان‌ها انجام خواهد داد.
وی گفت: حمایت از اقدام نظامی آمریکا در ونزوئلا در راستای به کارگیری تمامی راه‌های ممکن برای تحقق آزادی در این کشور است.
رهبر مخالفان ونزوئلا گفت: بیشتر ونزوئلایی‌ها خواهان تغییر هستند و هیچ کسی به خاطر مادورو خود را به خطر نخواهد انداخت چرا که وی دیگر قادر به حل بحران نیست.

0 نظرات: