خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

وزیر امور خارجه ایران اقدام نظامی علیه این کشور را خودکشی نامید..

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ در مصاحبه اختصاصی با شبکه خبری «ان‌بی‌سی» آمریکا گفت اقدام نظامی ایالات متحده و متحدان این کشورعلیه ایران، خودکشی خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه واشنگتن از یک «اشتیاق بیمارگونه» در خصومت با ایران رنج می‌برد، افزود: همان گروهی که در سال 2003 پشت جنگ عراق قرار داشت، مجدداً در تدارک جنگ با ایران است. من نمی‌گویم دولت ترامپ. می‌گویم اشخاصی در دولت رئیس جمهور ترامپ می‌خواهند همان کاری را انجام دهند که سال 2003 با عراق کردند و من فکر می‌کنم شکست بخورند.
وی تصریح کرد: خواهند دید که آغاز جنگ با ایران به معنای خودکشی است.
- ظریف خواهان حمایت از توافقنامه سوچی شد
وزیر امور خارجه ایران همچنین با اشاره به اینکه تلاش های آنکارا-تهران-مسکو موجب جلوگیری از خونریزی بیشتر در سوریه شده است اظهار داشت: از جامعه بین المللی می خواهم تا از توافق سه جانبه ای که دیروز در سوچی به دست آمد، حمایت کنند.
وی تلاش های این سه کشور که از نشست آستانه شروع شده است را تنها راه صلح در سوریه عنوان کرده و افزود: اگر تلاش های ما برای پایان دادن به این جنگ با موفقیت تمام شود، کشورهای دیگر جهان متوجه خواهند شد که دستاوردهای ما به معنای زیان آنان نخواهد بود.
- شکست برنامه پرتاب موشک ایران
ظریف درباره برنامه موشکی و موفقیت آمیز نبودن دو مورد اخیر پرتاب ماهواره از سوی ایران نیز گفت: ممکن است موفقیت آمیز نبودن پرتاب این ماهواره ها نتیجه خرابکاری احتمالی آمریکایی ها بوده باشد اما هنوز در این باره مطمئن نیستیم.
وی افزود: روزنامه نیویورک‌تایمز در گزارشی روز چهارشنبه (13فوریه) مدعی شده آمریکا برای اخلال در برنامه موشکی ایران عملیاتی فوق‌سری در دست دارد و تلاش می‌کند با وارد کردن قطعات قلابی به ایران موشک‌های ساخت این کشور را معیوب کند. باید به شکلی دقیقی آن را بررسی کنیم.

0 نظرات: