پرچم کردستان به عنوان سمبل ملت کرد نه تنها بر فراز ادارات و موسسه‌های دولتی در کردستان عراق برافراشته می‌شود بلکه ورزشکاران کرد نیز پرچم ملی خود را در مناسبت‌های مختلف بالا می‌برند اما چنین اقدامی توسط شهروندان کرد ایران می‌تواند عواقب ناخوش‌آیندی داشته باشد.
گزارش شده هنگامی‌که «آرزو میرکی»، ورزشکار زن اهل سنندج و ع
ضو تیم کیک بوکسینگ شهر سوران اقلیم کردستان عراق، درپی بر افراشتن پرچم اقلیم کردستان پس از پیروزی بر حریفش در مسابقه‌ای با تیم کیک بوکسینگ اصفهان، توسط نیروهای امنیتی در سنندج بازداشت شده است. نزدیکان او می‌گویند مدت دو هفته است که در بی خبری از وضعیت او بسر می‌برند.
به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مدت دو هفته است که آرزو میرکی، کیک‌بوکسینگ‌کار زن اهل سنندج توسط نیروهای امنیتی در این شهر بازداشت شده است. از وضعیت و سرنوشت وی اطلاع دقیقی در دست نیست.
به گزارش هرانا یک منبع نزدیک به خانواده این شهروند سنندجی در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: «آرزو میرکی 20 سال سن دارد و عضو قراردادی تیم کیک‌بوکسینگ شهر سوران اقلیم کردستان است. وی در اوایل آذرماه سال جاری در مسابقه‌ای که میان دو تیم کیک‌بوکسینگ سوران و اصفهان در استان اربیل برگزار شده بود، پس از پیروزی مقابل حریفش پرچم اقلیم کردستان را برافراشته بود، اما پس از پایان مسابقات و بازگشت به سنندج توسط نیروهای اطلاعات این شهر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است».
گفتنی است که برافراشتن پرچم ملی کرد که پرچم رسمی اقلیم فدرال کردستان نیر هست در عراق رسمیت دارد و زبان کردی به عنوان زبانی رسمی نه تنها در کردستان بلکه در همه مدارک دولتی از جمله گذرنامه عراق مورد استفاده قرار می‌گیرد.
بر اساس گفته‌های این منبع، آرزوی میرکی مدت دو هفته است که بازداشت شده است و علیرغم پی‌گیری‌های فراوان و مراجعات مکرر خانواده‌ی این ورزشکار زن به مراکز امنیتی و قضایی سنندج تا لحظه تنظیم این گزارش هیچ اطلاع دقیقی در مورد وضعیت و سرنوشت وی در دست نیست.
شهر سوران در فاصله 95 کیلومتری اربیل، پایتخت اقلیم کردستان عراق و در مثلث مرزی ایران، عراق و ترکیه واقع شده است.