خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

فرمانده سپاه پاسداران: کشتی های چینی آب‌های ایران را ترک کنند.

سردار علیرضا تنگسیری، فر
مانده نیروی دریایی سپاه پاسداران ایران امروز در دیدار با بسیجیان و صیادان شهرستان قشم این کشور اظهار داشت: کشتی های چینی باید آب های ایران را ترک کنند و هر نوع قراردادی در این باره لغو شود.
به گزارش خبرگزاری "ایرنا"، وی در ادامه تاکید کرد که صیادان بومی ایران باید در خلیج فارس و دریای عمان به فعالیت بپردازند.
تنگسیری ادامه داد: کشتی های ایرانی نیز در محدوده 12 مایلی خط ساحلی حق صیادی ترال ندارند و قایق ها و لنچ های ایرانی در این محدوده حق صیادی دارند.
فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران ایران تصریح کرد: بسیج دریایی با هدف فعالیت صیادی و ایجاد امنیت نسبت به فعالیت های غیر قانونی در آب های کشور توسط صیادان بسیجی ایجاد می شود.
وی افزود: ایران حدود دو هزار و 200 کیلومتر خط ساحلی دارد و بومیان و صیادان برای محافظت از آب های کشور در خط مقدم حضور دارند.
گفتنی است صیادان ایرانی از حضور ماهیگیران چینی در محدوده صید خود در آبهای جنوب، گله مند بوده و به خبرنگار آناتولی گفته بودند که چینی ها باعث شده اند رونق صید ماهیگیران ایرانی از بین برود و ماهی کمی از دریا برایشان باقی مانده است.

0 نظرات: