خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

چگونه شاخ اینستاگرام باشیم؟ از «سحر تبر و مائده» تا «مراد و ناتالی»

شاخ های اینستاگرام در واقع به نوعی اینفلوئنسرهای جامعه مجازی هستند که در موضوعات
گوناگونی از مد و لباس گرفته  تا بدنسازی و آشپزی و هنرهای موزون و غیر موزون! مشغول به فعالیت بوده و هدف آن بیش از آنکه درآمد زایی اینترنتی باشد، گذران وقت و جلب توجه و جمع آوری لایک و فالو است. شاخ های اینستاگرام شاید زیر ۱۰۰ هزار فالور داشته باشند، اما صحبت ها و تصاویرشان بازتاب های گسترده ای در میان جامعه اطلاعاتی طرفدارانشان به صورت مستقیم و غیر مستقیم پیدا کرده و وارد حیطه کاربران تاثیر گذار شبکه های اجتماعی از قبیل اینستاگرام می شوند.
هستند هنرمندان، ورزشکاران، سیاستمداران و حتی فعالان ادبی و اجتماعی که میلیون ها فالور داشته اما به اندازه کاربرانی که در جامعه شناسی خودمانی و ادبیات عامه، آنها را شاخ و پلنگ های اینستاگرام خطاب میکند، تاثیرگذاری مقطعی ندارند. امروزه با ابزار قدرتمند و جادویی مثل هشتگ ها، شاخ های اینستاگرام قادرند هر پست خود را بر روی ده ها هشتگ داخلی و بین المللی تگ کرده و زمینه دیده شدن آن را برای میلیون ها نفر در داخل و خارج از مرزهای جغرافیایی شهر خود به ارمغان آورند.
موضوعی که کاربرانی که عنوان شاخ اینستاگرام به آنها اطلاق می شود، از این ظرفیت به خوبی استفاده می کنند. البته نباید فراموش کرد که یکی از روش های تاثیرگذار در افزایش شمار فالورها و جمع آوری لایک و دریافت کامنت شاخ های اینستاگرام داخلی و خارجی، انتشار ویدیو و استوری های جذاب در طول روز است تا با مخاطبان همواره در ارتباط باشند.

0 نظرات: