خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

ارتش اسرائیل مواضع حزب الله را در هم کوبید..

، ارتش اسرائیل شب گذشته با توپخانه خود مواضع حزب‌الله لبنان را در مرکز استان القنیطره سوریه در هم کوبید.
این در حالی است که سخنگوی ارتش اسرائیل به سوال مربوط به حم
له توپخانه‌ای به القنیطره پاسخی نداد.
ارتش اسرائیل همواره حملاتی را به مواضع نیروهای رژیم ایران و حزب الله سوریه انجام می‌دهد.
یک مقام ارشد اسرائیلی ماه سپتامبر گفته بود: اسرائیل طی دو سال گذشته بیش از ۲۰۰ حمله به اهداف سپاه پاسداران و نیرو‌های حزب‌الله لبنان در سوریه داشته است.

این رژیم ایران است که نابود می شود
مدیر اجرایی "بنیاد دفاع از دموکراسی ها" در واشنگتن در واکنش به اظهارات جانشین سرکرده سپاه پاسداران که گفته بود اسراییل را از صفحه جغرافیا محو خواهیم کرد، با انتشار توییتری نوشت: این جمهوری اسلامی است که نابود می شود نه اسرائیل.
پاسدار حسین سلامی روز دوشنبه یکبار دیگر با صراحت خواستار نابودی کشور اسراییل شد و گفت: جمهوری اسلامی قصد دارد اسرائیل را از روی نقشه سیاسی جهان محو سازد.
این در حالیست که جواد ظریف، وزیر خارجه رژیم ایران که ید طولایی در دروغ پردازی دارد، اخیرا در گفتگو با یک مجله فرانسوی گفته بود:هیچ کدام از مقامات بلندپایه سیاسی و نظامی در جمهوری اسلامی خواستار نابودی اسراییل نشده اند.
به گزارش رادیو پیام اسرائیل، مارک دوبوویتز، رییس بنیاد دفاع از دموکراسی ها در توییتر خود به تهدیدات سپاه پاسداران عکس العمل نشان داد و با انتشار این توییتر سیاست یهود ستیزانه جمهوری اسلامی را محکوم نمود.

مرکل: سیاست رژیم ایران تهدیدی برای اسرائيل است
ارتش اسرائیل دامنه حملات خود به مواضع سپاه پاسداران در سوریه را گسترش داده است. اسرائیل حضور نظامی رژیم ایران در سوریه را تهدیدی برای امنیت خود می‌داند. به باور صدراعظم آلمان، رویکرد اسرائیل در قبال حکومت ایران صحیح است.
به گزارش دویچه وله، صدراعظم آلمان در گفت‌وگو با رادیو و تلویزیون اسرائیل که به‌ مناسبت یادبود خاطره قربانیان هولوکاست صورت گرفته است، به سیاست‌های رژیم ایران در منطقه اشاره کرده و سیاست اسرائیل در قبال جمهوری اسلامی را درست ارزیابی کرده است.
مرکل در سخنرانی خود نگرانی‌های اسرائیل درباره تهدیدهایی که از سوی جمهوری اسلامی و متحدانش متوجه امنیت آن کشور است را واقعی ارزیابی کرده است.
صدراعظم آلمان مجددا تاکید کرده است که آلمان نگرانی‌های اسرائیل در این رابطه را درک می‌کند و با آن کشور تفاهم دارد.
مرکل گفته است که دفاع اسرائیل از مصالح امنیتی خود هم امری صحیح است و هم امری مهم. صدراعظم آلمان تاکید کرده است که سیاست‌های جمهوری اسلامی در منطقه تهدیدی برای امنیت اسرائیل است.

اینهم از دسته گل متحدمان آقای پوتین
رئیس کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با ایرنا از روسیه انتقاد کرده که در زمان حملات اسرائیل به مواضع سپاه پاسداران و حزب الله در سوریه، سامانه پدافند هوایی اس ۳۰۰ خود را غیرفعال می کند.
حشمت الله فلاحت‌ پیشه گفته است که اگر سامانه اس ۳۰۰ روس‌ها به درستی عمل کند اسرائیل نمی‌تواند به راحتی حملاتی را در خاک سوریه انجام دهد.
به گفته فلاحت پیشه، احتمالا "نوعی هماهنگی" بین حملات اسرائیل و پدافند هوایی روسیه که در سوریه مستقر است، وجود دارد.
اسرائیل بامداد دوشنبه ۲۱ ژانویه بطور گسترده به مواضع سپاه قدس در سوریه حمله کرد. بعد از این حمله خبرگزاری فرانسه به نقل از دیده‌بان حقوق بشر سوریه از کشته شدن ۱۲ عضو سپاه پاسداران در جریان حملات هوایی اسرائیل به سوریه خبر داد. خبرگزاری آلمان هم تعداد کشته‌شدگان را در مجموع ۲۰ نفر اعلام کرده است.

هشدار نخست وزیر اسرائیل به سلیمانی
به نوشته روزنامه کویتی «الجریده»، پاسدار سلیمانی، سرکرده سپاه تروریستی قدس می‌خواهد با انجام حملات موشکی از خاک سوریه به اسرائیل، باعث تضعیف موقعیت و رای نیاوردن بنیامین نتانیاهو در انتخابات پارلمانی اسرائیل شود.
نخست وزیر اسرائیل به سلیمانی هشدار داد که بهتر است به جای دخالت در انتخابات اسرائیل، به وضعیت پایگاه‌هایی که قرار است در سوریه ایجاد کند برسد.
نتانیاهو در این پیام ویدئویی گفت: سیاست ما واضح است و تغییر نخواهد کرد، عزم ما برای پیشگیری از استقرار نظامی رژیم ایران در سوریه علیه اسرائیل، راسخ است.

تصویب طرح تحریم حامیان رژیم اسد
مجلس نمایندگان آمریکا طرح تحریم حامیان رژیم بشار اسد را تصویب کرد
به گزارش صدای آمریکا، مجلس نمایندگان آمریکا رای به تصویب طرحی داد که بر اساس آن هر شخص یا نهادی که با رژیم اسد همکاری کند، تحریم می‌شود.
رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان گفته است که این طرح بویژه به تحریم رژیم ایران به خاطر بی‌ثبات سازی سوریه می پردازد.
وی افزود: گرچه راه حل آسانی برای بحران سوریه وجود ندارد، اما این طرح می‌تواند ابزاری برای دولت آمریکا باشد تا با استفاده از آن به سمت یک راه حل برود.

وارد جنگ آشکار با رژیم ایران در سوریه شده ایم
اسرائیل اعلام کرد که در پاسخ به حملۀ موشکی سپاه قدس در سوریه، مواضع نظامی رژیم ایران را در خاک سوریه در سحرگاه امروز دوشنبه بیست و یکم ژانویه بمباران کرده است.
ارتش اسرائیل در حملات خود انبارهای مهمات و یک پایگاه نظامی در فرودگاه بین المللی دمشق و همچنین یک پایگاه اطلاعاتی و یک پایگاه آموزش نظامی سپاه پاسداران را در خاک سوریه هدف قرار داده است.
منابع سوری هم گفتند که ارتش اسرائیل با استفاده از موشک های هدایت شونده حملات شدیدی را در خاک سوریه انجام داده است.
وزیر اطلاعات دولت اسرائیل، در گفتگو با رادیوی ارتش این کشور صریحاً گفت که کشورش وارد "جنگ آشکار با رژیم ایران شده است."
این مقام اسرائیلی از حملات بامداد امروز نیروی هوایی اسرائیل به مواضع سپاه قدس در سوریه به عنوان "پیامی روشن" به حکومت ایران یاد کرد.

رجزخوانی های توخالی سرکرده سپاه پاسداران
سرکرده سپاه پاسداران نیز در واکنش به حملات پی در پی ارتش اسرائیل علیه مواضع سپاه در سوریه و هشدار نخست وزیر این کشور گفت: مطمئن باشید این تهدید مضحک شما را هیچ به حساب نمی آوریم؛ بدانید اگر برابر برخی اقدامات مذبوحانه شما صبر پیشه می کنیم، حکمتی بزرگ در آن نهفته است.
پاسدار جعفری با بیان اینکه بی شک شما در آینده ای نه چندان دور به مصلحت و صبر انقلابی ما پی خواهید برد، گفت: جمهوری اسلامی همه مستشاران نظامی و تجهیزات و تسلیحات خود در سوریه را حفظ خواهد کرد.
وی در ادامه اسرائیل را به حملۀ موشکی تهدید کرد و افزود: فقط بدانید که دارید با دم شیر بازی می کنید! بترسید از روزی که موشک های نقطه زن ایران غرش کنان بر سرتان فرود آید و انتقام همه خون های به ناحق ریخته مسلمانان مظلوم منطقه را از شما بگیرد.

0 نظرات: