خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

دستگیری ۴ شکارچی متخلف در آمل و جیرفت ..

رئیس اداره حفاظت محیط زیست آمل از دستگیری ۲ شکارچی متخلف به همراه ضبط دو قبضه سلاح غیر مجاز در این شهرستان خبر داد. بنا بر خبری دیگر،
سرپرست اداره محیط زیست جیرفت، گفت که ۲ شکارچی غیرمجاز در مناطق کوهستانی اسفندقه این شهرستان که اقدام به شکار یک راس قوچ وحشی کرده بودند، دستگیر و به مراجع قضایی تحویل داده شدند.
به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، بهمن صادق‌نژاد، رئیس اداره حفاظت محیط زیست آمل در این باره گفت: “شکارچیان متخلف به همراه دو قبضه سلاح غیرمجاز در این شهرستان دستگیر شدند”.
وی افزود: “مأموران یگان حفاظت محیط زیست آمل پس از گشت و کنترل از مناطق حوزه استحفاظی این شهرستان موفق به دستگیری دو متخلف به همراه کشف و ضبط دو قبضه سلاح غیرمجاز شامل یک قبضه سلاح دولول و یک اسلحه تک‌لول شدند”.
بهمن صادق نژاد با اشاره به رهاسازی دو قطعه پرنده “آبچلیک” از دام هوایی صیادان به کشف و ضبط دو دستگاه اسپیکر اشاره کرد و بیان کرد: “یک شکارچی به همراه کشف و ضبط یک قبضه سلاح شکاری مجاز هم در این پایش دستگیر شد”.
صادق‌نژاد با اعلام تخریب محیط زیست توسط معادن در جاده هراز گفت: “پایش و بازدید از چهار واحد معدن شن و ماسه حوزه آبریز هراز انجام شده که منجر به تذکرات زیادی به این معادن شد”.

دستگیری ۲ شکارچی غیر مجاز در جیرفت

به گزارش صدا و سیما، عباس کریمی سرپرست اداره محیط زیست جیرفت گفت:”ماموران یگان حفاظت محیط زیست جیرفت از این شکارچیان یک راس قوچ وحشی، یک قبضه اسلحه گلوله زنی، یک تفنگ ساچمه زنی تک لول ، ۲ دوربین و مقداری مهمات کشف کردند”.
عباس کریمی افزود: “این ۲ شکارچی غیر مجاز که در مناطق کوهستانی اسفندقه جیرفت دستگیر و به مراجع قضایی تحویل داده شدند”.
سرپرست اداره محیط زیست جیرفت ادامه داد: “طبق بند ب ماده ۱۲ قانون شکار و صید شکار غیرمجاز جانوران وحشی جرم محسوب شده و با شکارچیان غیرمجاز برخورد قانونی می شود”.
جیرفت یکی از شهرستان‌های استان کرمان است.

0 نظرات: