خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

نایب رئیس مجلس ایران: قدرت ما در داخل توانش را از دست می‌دهد

نایب رئیس مجلس ایران گفت روز به روز قدرت ما از نظر ثبات افزایش پیدا می‌کند، اما از طرف دیگر قدرت ما در داخل و سرمایه‌های اجتماعی به دلیل رفتارهای درونی

سیستم خودمان توانش را از دست می‌دهد.
مسعود پزشکیان، نایب رئیس مجلس ایران با بیان اینکه "روز به روز قدرت ما از نظر ثبات افزایش پیدا می‌کند"، تصریح کرد: "اما از طرف دیگر قدرت ما در داخل و سرمایه‌های اجتماعی به دلیل رفتارهای درونی سیستم خودمان، آن صلابت و توانش را از دست می‌دهد و باید کاری کنیم که سرمایه و اعتماد اجتماعی با رفتاری که نماینده، مدیر، امام جمعه، مسئولان مذهبی و این جریانات دارند در جامعه حفظ و تقویت شود".
وی گفت: در رابطه با مسائل فرهنگی مشکل داریم علی‌رغم اینکه کانون‌های فرهنگی، مدارس، دانشگاه‌ها و صدا و سیما در اختیار ما است اما مردم از ما حرف نمی‌خواهند بلکه می‌خواهند به آن چیزهایی که ادعا می‌کنیم عمل کنیم. اخلاق خوب، رفتار خوب، حرف حسنه و عدالت را می‌خواهند و می‌فهمند. در زمان شاه می‌توان گفت خوب و بد چیست اما الان نمی‌توان گفت باید خوب بود بلکه باید عمل کرد.
به گزارش خبرگزاری "خانه ملت"، پزشکیان در ادامه تحول فرهنگی در ایران را ضروری دانست و افزود: به نظر بنده از نظر فرهنگی باید یک تحول و دگرگونی در نوع گفتگو و بحث‌ها باید داشته باشیم و واقعیت این است که از نظر فرهنگی آن جوری که ادعا می‌کردیم اما نتوانستیم به مردم ثابت کنیم.
وی با اشاره به اینکه از نظر فرهنگی تقویت نشدیم، اظهار داشت: یک مقدار دچار غرور شدیم و به جای اینکه تربیت کنیم، دستوری عمل کردیم چراکه تربیت و تغییر رفتار با دستور شکل نمی‌گیرد یک مقدار می‌تواند دستور باشد اما یک مقدار دیگر تشویق است.
پزشکیان همچنین گفت: اگر اکنون مشکلاتی را بعد از 40 سال در برخی از ساختارهای اداری و یا سیستمی داریم به دلیل این است که آن افرادی که دنبال قدرت نبودند را نداریم.

0 نظرات: