خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

حمله مجدد هند بر پاکستان؛ 4 غیر نظامی کشته و 11 تن دیگر زخمی شدند

رسانه‌های پاکستانی روز چهارشنبه 27 فوریه گزارش دادند، در تازه‌ترین درگیری‌های مرزی میان سربازان هند و پاکستان در مرز کشمیر، دو طرف اقدام به تبادل آتش سنگین کردند.


خبرگزاری «داون نیوز» پاکستان به نقل از مقامات محلی در کشمیر گزارش داد، حمله مرزبانان هندی و حملات توپخانه‌ای آنان به خاک پاکستان و هدف قرار دادن مناطق مسکونی منجر به جان باختن 4 غیرنظامی شد.
براساس این گزارش، 11 غیرنظامی پاکستانی نیز در نتیجه این حملات زخمی شدند.
همچنان منابع پاکستان گزارش دادند که در پی این حملات فرودگاه کشمیر در این کشور بسته شده است.
روز گذشته (سه‌شنبه 26 فوریه) نیز هند با انجام یک حمله هوایی بر مناطق مرزی پاکستان مدعی شد که «اردوگاه تروریستی جیش محمد» را منهدم کرده و 300 «تروریست» را کشتند.
در حالی که مقام‌های پاکستانی می‌گویند حمله هوایی هند تلفات جانی یا مادی برجای نگذاشته است.
تنش‌ها میان هند و پاکستان پس از حمله انتحاری در کشمیر و کشنه شدن 41 سرباز هندی آغاز شد، مسئولیت این حمله را گروه جیش محمد مستقر در پاکستان بر عهده گرفت، هند، پاکستان را مسئول این حمله دانست. اسلام‌آباد اما ارتباط با این حمله را رد کرده و هشدار داد در صورت قرار گرفتن در معرض حمله، «به شدت» واکنش نشان خواهد داد.

0 نظرات: