خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

ساخت اپرای 2500 نفره استانبول با حضور اردوغان آغاز شد.

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه طی سخنانی در مراسم آغاز احداث مرکز فرهنگی آتاتورک در استانبول که سالن اپرایی با ظرفیت 2500 نفر خواهد داشت گفت: این مرکز برای بزرگداشت پیروزی بر مبنای ارزش‌ها، اعتقادات، تاریخ و فرهنگ ملت ما و علیه ذهنیت ژاکوبنی خواهد بود. 
رئیس جمهور ترکیه در این مراسم همچنین اظهار داشت:

-امیدوارم ساخت فرهنگسرای آتاتورک که 860 میلیون لیره هزینه خواهد داشت برای مردم سراسر ترکیه، ازجمله استانبول خیر و برکت داشته باشد.

-ساخت فرهنگسرای آتاتورک در میدان تقسیم استانبول طی دو سال به پایان می‌رسد و در خدمت هنرمندان و هنردوستان قرار خواهد گرفت. 

-«مرکز فرهنگی آتاتورک» استانبول در زمینی به مساحت 95 هزار و 600 مترمربع ساخته شده و دارای 5 سالن مجزاست. 

-کسانی که با تخریب بنای قدیمی این مرکز و ساخت مرکزی زیباتر، مدرن‌تر و بزرگتر در استانبول مخالفت کردند حساسیت فرهنگی و هنری ندارند بلکه از روی تعصب ایدئولوژیک اقدام می‌کنند. 


این ساختمان (فرهنگسرای آتاتورک در استانبول)، نه تنها یک مرکز فرهنگی، بلکه پاسخی مناسب به دشمنان اراده ملی، وطن و ملت در 5 سال اخیر نیز است.

-از امروز به بعد مالیات بر ارزش افزوده از کتاب، مجلات و روزنامه‌ها در ترکیه حذف می‌شود.

0 نظرات: