خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

مردی که 2‌همسرش را کشت..

رئیس پلیس آگاهی خراسان روز گذشته با اشاره به اعترافات متهم 42 ساله و در گفت وگویی اختصاصی با روزنامه خراسان گ
فت: ساعت 5:30 بامداد بیست و یکم بهمن، کارگران شهرداری هنگام نظافت شهر، جسد زن 40 ساله ای را درون جوی آب در انتهای بولوار دلاوران مشهد مشاهده کردند که لباس منزل به تن داشت. سرهنگ کارآگاه حسین بیات مختاری افزود: در بررسی های مقدماتی هیچ گونه مدرک هویتی پیدا نشد. این در حالی بودکه آثار کبودی زیر گلوی زن مذکور نشان می داد او از طریق انسداد راه تنفسی به قتل رسیده است. بنابراین تحقیقات گسترده کارآگاهان با صدور دستورات ویژه ای از سوی قاضی علی اکبر احمدی نژاد (قاضی ویژه قتل عمد مشهد) در این باره آغاز و مشخص شد که مقتول دارای هشت فقره سابقه کیفری است به همین دلیل کارآگاهان با بررسی سوابق زندانی این زن به نشانی محل سکونت وی دست یافتند و یکی از بستگان نزدیک او را نیز شناسایی کردند.این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: تحقیقات میدانی بیانگر آن بود که زن یاد شده به خاطر اعتیاد شدید به مواد مخدر از سوی خانواده طرد شده و حدود 14 سال قبل نیز از همسرش طلاق گرفته است.
وی گفت: با شناسایی یکی از دختران مقتول که در مشهد زندگی می کرد روند تحقیقات وارد مرحله جدیدی شد چرا که دختر مقتول زوایای دیگری از زندگی آشفته وی را برای پلیس نمایان کرد. او گفت: پدرم از حدود پنج ماه قبل به مشهد آمده و پس از اجاره یک منزل با برادر کوچکم زندگی می کند و خودش نیز در یک رستوران به عنوان  کارگر خدماتی و نظافتی مشغول کار است. حدود دو روز قبل بود که پدر و مادرم با وساطت من با یکدیگر ملاقات کردند و بعد از آشتی کنان به خانه پدرم رفتند. شب حادثه نیز در حالی که آن ها با هم بودند پدرم خودروی شوهرم را به امانت گرفت تا با مادرم به تفریح بروند اما حدود یک ساعت بعد خودرو را بازگرداند و در برابر پرسش من که مادرم کجاست؟ گفت: او 20 هزار تومان از من گرفت تا مواد بخرد! من هم بازگشتم!
سرهنگ بیات مختاری اضافه کرد: این اظهارات درحالی ظن کارآگاهان را برانگیخته بود که بررسی خودروی مذکور و گل آلود بودن بخشی از آن حکایت از ماجرایی در پس پرده داشت بنابراین گروه ویژه‌ای از کارآگاهان اداره جنایی به فرماندهی سرهنگ غلامی ثانی (رئیس اداره جنایی) عازم منزل ویلایی اجاره ای «سیاوش» (مرد مظنون) شدند و او را عصر همان روز با  دستور قاضی ویژه قتل عمد، بازداشت کردند.
رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: متهم که به پلیس آگاهی منتقل شده بود، ابتدا سعی داشت خود را بی خبر از ماجرا نشان دهد و چنین وانمود می کرد که همسرش برای خرید مواد مخدر با دو مرد غریبه بیرون رفته و احتمالا به دست افراد قاچاقچی کشته شده است!! با این حال، کارآگاهان با استفاده از شگردهای تخصصی و پلیسی به بازجویی ادامه دادند تا این که متهم با  دیدن شواهد انکارناپذیر لب به اعتراف گشود و گفت: شب حادثه همسرم قصد داشت مواد مخدر صنعتی تهیه کند به همین خاطر با دو مرد غریبه بیرون رفت که این موضوع به غیرتم برخورد و نتوانستم این صحنه را تحمل کنم به همین دلیل در حیاط منزل با هم به مشاجره پرداختیم که من در حالت عصبانیت گلویش را فشار دادم و پیکرش را روی زمین انداختم. دوباره وقتی بالای سرش رفتم دیدم دیگر نفس نمی کشد. ابتدا با اورژانس تماس گرفتم اما بلافاصله ترسیدم و تماس را قطع کردم! با خودم اندیشیدم جسد را به حاشیه کوه ببرم تا کسی متوجه موضوع نشود! سپس به بهانه رفتن به تفریح، خودروی دامادم را امانت گرفتم و جسد را در صندلی عقب گذاشتم و در نزدیکی کوه، درون جوی آب انداختم و به سرکار بازگشتم تا این که دستگیر شدم!
این مقام انتظامی درباره جنایت دیگر متهم در اصفهان نیز گفت: در حالی که بازجویی ها از وی ادامه داشت، کارآگاهان از طریق سوابق وی و بررسی سیستم های رایانه ای جرایم به سرنخ هایی رسیدند که نشان می داد، متهم مذکور از بهار امسال به اتهام قتل همسر دومش در منطقه نجف آباد اصفهان تحت تعقیب است، بنابراین وی درباره این جنایت نیز مورد بازجویی قرار گرفت. اگرچه همه شواهد و دلایل نشان می داد که او قاتل همسر دومش در اصفهان است ، متهم ارتکاب این جنایت را انکار می کرد و مدعی بود که بعد از طلاق دادن همسر اولش (زن کشته شده در مشهد) با زن دیگری به نام گلنار در اصفهان ازدواج کرده است اما بعد از 14 سال زندگی او را طلاق داده و قصد تجدید فراش دوباره داشته که در مراسم خواستگاری موضوع قتل همسر دومش لو می رود و این مراسم به هم می خورد!!
سرهنگ کارآگاه حسین بیات مختاری افزود: بعد از چند روز بازجویی های تخصصی در نهایت متهم 42 ساله عصر روز گذشته لب به اعتراف گشود و راز قتل همسر دومش را نیز فاش کرد و گفت: بعد از ازدواج با یک زن مطلقه به نام گلنار در اصفهان زندگی آرامی داشتم تا این که دخترم همسر اولم را از مشهد به اصفهان آورد و من نزد او رفتم. وقتی گلنار در جریان این رابطه قرار گرفت دیگر روزگارم را سیاه کرد. او می گفت: باید داخل کیف همسرت مواد جاساز کنی تا  دستگیر شود ولی وقتی من از این کار سرباز زدم او به اتفاق برادرانش مقدار 18 گرم کراک را درون کیف همسرم گذاشتند و با پلیس تماس گرفتند.
آن زمان وقتی همسرم مدعی شد که مواد مخدر صنعتی مال او نیست، پلیس مرا هم دستگیر کرد و این گونه به مدت دو ماه زندانی شدم تا همسرم با گرفتن وکالت از من خانه را فروخت که برایم وکیل بگیرد اما هنگامی که آزاد شدم فهمیدم همه این ها نقشه ای بیش نبوده به همین خاطر اختلافات ما شدت گرفت تا این که گلنار با گرفتن ویلا و پول رهن منزل از من طلاق گرفت ولی باز هم با او ارتباط داشتم. او بعد از طلاق در یک تاکسی تلفنی کار می کرد. روز حادثه تلفنی با او قرار گذاشتم تا با تهدید چاقو او را به زندگی گذشته اش بازگردانم چرا که هر بار از او می خواستم به زندگی بازگردد قبول نمی کرد. وقتی سوار خودرواش شدم به طرف جاده یزدان شهر حرکت کردیم. در مسیر جاده زمانی که عصبانی بودم قصد داشتم ضربه ای به بازویش بزنم که ناگهان چاقو به قلبش فرو رفت و فریاد زد: سوختم! سوختم! من هم ضربه دیگری زدم و سپس جسد او را زیر یک پل انداختم و خودرو را نیز به یکی از دوستانم امانت دادم. همان شب وسایلم را جمع کردم و به همراه پسرم به شهرکرد رفتم تا آن جا ازدواج کنم ولی وقتی ماجرای قتل همسرم در مراسم خواستگاری لو رفت من به ناچار به اصفهان بازگشتم و از آن جا دوباره به مشهد گریختم تا با همسر اولم زندگی کنم اما وقتی اوضاع او را این گونه آشفته دیدم دیگر طاقت نیاوردم و او را نیز خفه کردم!
رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی در پایان تصریح کرد: در پی اعترافات صریح متهم 42 ساله وی با صدور قرار بازداشت موقت از سوی قاضی احمدی نژاد در اختیار کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی قرار گرفت تا بررسی های بیشتری در این باره صورت گیرد.

0 نظرات: