خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

حکم 10 سال زندان برای زنی به اتهام جاسوسی ..

رقیه حاجی ماشاالله، شهروند ایرانی الاصل تبعه بحرین که در زندان اوین محبوس است توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به اتهام “جاسوسی برای کشور بحرین” به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شد. این زندانی در فروردین ماه سال جاری بازداشت و پس از دو ماه و نیم بازجویی در بازداشتگاه سپاه در مشهد و تهران به بند زنان زندان اوین منتقل شده بود.
به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجمو
عه فعالان حقوق بشر در ایران، رقیه حاجی ماشاالله، شهروند ایرانی الاصل بحرینی توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی به اتهام “جاسوسی برای کشور بحرین” به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شده است.
رقیه حاجی ماشاالله زندانی ۳۷ ساله محبوس در بند زنان زندان اوین در تاریخ ۳۱ فروردین ماه سال جاری در شهر مشهد بازداشت شد.
وی پس از بازداشت به مدت ۱۲ روز در بازداشتگاه اطلاعات سپاه مشهد تحت بازجویی قرار گرفت و در تاریخ ۱۲ اردیبهشت ماه به بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند ۲ الف زندان اوین در تهران منتقل شد.
این زندانی نهایتا پس از دو ماه بازجویی در سلول‌های انفرادی این بازداشتگاه به بند زنان زندان اوین منتقل شده است.
پیشتر یک منبع مطلع از وضعیت این زندانی به هرانا گفته بود: “خانم حاجی ماشاالله می گوید هر ساله صرفا برای زیارت امام هشتم شیعیان از بحرین به مشهد سفر می‌کرده اما اطلاعات سپاه مدعی است دولت بحرین از وی خواسته است تا نیروهای طرفدار عیسی قاسم (از رهبران اپوزیسیون بحرین) را در ایران شناسایی و به آن‌ها معرفی کند”.
گفته می‌شود رقیه حاجی ماشاالله پیش از برگزاری دادگاه از تاریخ ۲۵ آذرماه ۹۷، به مدت یک ماه در بند ۲ الف سپاه تحت بازجویی مجدد بوده است.
وی هم اکنون در بند زنان زندان اوین در حال تحمل حبس است.

0 نظرات: