خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

حمله نظامی در دستور کار نشست لهستان

کاخ سفید واشنگتن یکشنبه شب طی بیانیه‌ ای درباره دستاوردهای دو سال گذشته دونالد ترامپ اعلام کرد: پرزیدنت ترامپ برای مقابله با فعالیتهای مخرب رژیم ایران و خروج از توافق وحشتناک هسته ای، یک استراتژی جدید تدوین کرد.

وزیر خارجه آمریکا نیز شب گذشته در یک مصاحبه تلویزیونی گفت: مقابله با تروریسم رژیم ایران در محورهای جنگ آمریکا علیه ترور است.
در همین حال سایت دویچه وله در گزارشی نوشت: شاهزاده رضا پهلوی با انتشار پستی اینستاگرامی به «سیاست‌های نابخردانه جمهوری اسلامی به خاطر دخالت در امور داخلی کشورهای منطقه به خصوص همسایگان» اشاره کرده است: «ادامه چنین روشی از طرف رژیم، امکان درگیری نظامی را بیش از پیش در مذاکرات کشورهای ذی‌نفع در کنفرانس ورشو مطرح می‌کند.»
به اعتقاد شاهزاده رضا پهلوی، جمهوری اسلامی با توجه به گسترش اعتراض‌ها و به دلیل «استیصال از حل مشکلات» ممکن است «دست به تحریکات بیشتری برای دعوت به یک حمله محدود به کشورمان بزند تا افکار را از بی‌کفایتی و فساد خود منحرف و متوجه حمله خارجی کند.»
شاهزاده رضا پهلوی در نهایت حفظ تمامیت ارضی و یکپارچگی ایران را وظیفه ملی دانسته و تصریح کرده که در جهت آگاه‌سازی جامعه بین‌المللی تلاش می‌کند: «تا بدانند که تنها راه حل اصولی و عقلانی برای رفع چنین بحران‌هایی نه حمله به ایران، بلکه حمایت تام از جنبش‌های آزادی‌خواهانه مردم ایران است و بس.»

همه دارند به آمریکا نزدیک می شوند

خبرگزاری رویتر طی یک گزارش تحلیلی از روابط میان اتحادیه اروپا و جمهوری اسلامی نوشت: صبر کشورهای اروپايی در برابر رژیم ایران در حال پایان است و مواضع آنها در قبال تهران به تدریج به موضع آمریکا نزدیک می‌شود.
این در حالیست که تا چند هفته دیگر قرار است کنفرانسی در لهستان برگزارشود که جمهوری اسلامی را به شدت نگران ساخته است، تا جائیکه کارشناسان نزدیک به حکومت بی‌ وقفه در باره پیامدهای آن هشدار می دهند.
از جمله علی خرم، سفیر سابق جمهوری اسلامی در مقر اروپایی سازمان ملل نسبت به اجماع جهانی علیه رژیم ایران در لهستان هشداد داد و گفت: اگر مایک پمپئو (وزیر خارجه آمریکا) موفق شود اجلاس تبلیغاتی لهستان را به اجلاس سیاسی تبدیل کند، پیش‌درآمد یک ائتلاف نظامی علیه نظام تلقی می‌شود.
وی افزود: همه دارند به سرعت اختلافات خود را به دعوت آمریکا کنار می‌گذارند تا به یک دشمنی یعنی دشمنی با نظام بپردازند. در این میان به‌نظر نمی‌آید نظام حتی یک دوست واقعی داشته باشد که در مقابل این موج سنگین سیاسی بایستد و از نظام حمایت نماید. دوستان ما عموماً در حد ایستادگی تا مرزهای منافع زودگذر خودشان هستند که هر گاه مابه ازای آن را از آمریکا دریافت دارند، دست از دوستی با نظام برمی‌دارند.
یک دیپلمات سابق دیگر بنام مجلسی نیز گفت: ترامپ، بولتون و پمپئو برای تعارف با جمهوری اسلامی نیامده‌اند و برنامه خودشان را درباره ستیز با نظام از قبل اعلام کرده‌اند و دنبال بهانه جدی و یارگیری جنگی هستند

0 نظرات: