خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

حجاب؛ دسته گل تازه دموکراتها در کنگره آمریکا

مجلس نمایندگان آمریکا، که کنترل آن به دست حزب دمکرات افتاده، برای تسهیل ورود نمایندگانی که روسری دینی بر سر می‌گذارند، یک قانون ۱۸۱ ساله را اصلاح کرد.

به گزارش فرارو، از سال ۱۸۳۷ قانونی در کنگره تصویب شده بود که نمایندگان را از پوشیدن کلاه در صحن مجلس منع می‌کند. اما ورود الهان عمر، نخستین نماینده زن محجبه مسلمان کنگره، باعث تغییر این قانون شد. در اصلاحیه قانون جدید فقط پوشیدن کلاه یا روسری غیردینی منع شده است؛ بنابراین کسانی که طبق دین خود روسری بر سر می‌گذارند، می‌توانند به مجلس نمایندگان وارد شوند.
اصلاح قانون قدیمی، در روز ورود دو نماینده زن مسلمان - رشیده طلیب و الهان عمر- به کنگره انجام شد. الهان عمر، که از روسری استفاده می‌کند، یکی از نویسندگان طرح اصلاح قانون قدیمی بود و روز جمعه پس از اصلاح این قانون از این امر استقبال کرد و در توئیتی نوشت: «دیروز، کنگره به رفع یک ممنوعیت ۱۸۱ ساله بر روسری رأی داد تا صدوشانزدهمین کنگره را برای همه شمولی‌تر کند.»

0 نظرات: