خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

فرهاد میثمی و رضا خندان به شش سال زندان محکوم شدند

محمد مقیمی، وکیل فرهاد میثمی و رضا خندان، خبر داد که هر یک از دو موکلش به شش سال زندان و دو سال محرومیت از فعالیت در فضای مجازی و رسانه ها محکوم شده‌اند.
آقای مقیمی در مصاحبه با خبرگزاری ایرنا خبر داد که روز سه شنبه، دوم بهمن، حکم دادگاه فرهاد مثیمی و رضا خندان ابلاغ شد.
به گفته آقای مقیمی، هر یک از دو موکلش به اتهام «اجتماع و تبانی علیه امنیت» به پنج سال زندان و به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به یک سال حبس زندان محکوم شده‌اند.
براساس این حکم، همچنین فرهاد میثمی و رضا خندان به مدت دو سال از عضویت در احزاب و گروه‌های سیاسی، فعالیت در فضای مجازی، رسانه‌ها و مطبوعات محروم و در این مدت ممنوع الخروج نیز هستند.
این حکم قطعی نیست و در دادگاه تجدیدنظر قابل اعتراض است.
رضا خندان، همسر نسرین ستوده، روز ۱۳ شهریور امسال در خانه خود بازداشت و روز دوم دی ماه آزاد شد.
فرهاد میثمی، پزشک و فعال مدنی، نیز نهم مرداد ماه امسال در محل کارش بازداشت شد و همچنان زندانی است.
صدیقه پیش‌نماز، مادر آقای میثمی، در مصاحبه با رادیو فردا گفته بود که دلیل بازداشت پسرش داشتن تعدادی نشان سینه بوده که روی آنها نوشته شده بود «من به حجاب اجباری اعتراض دارم».
فرهاد میثمی در اعتراض به بازداشت رضا خندان اعتصاب غذا کرده بود و پس از آزادی او به اعتصاب غذای خود پایان داد.
نسرین ستوده، وکیل دادگستری، نیز ۲۳ خ
رداد ماه بازداشت شد و بر اساس گزارش‌ها در یک پرونده که حکم آن در ۱۳ مهر ۹۵ به صورت غیابی صادر شده، به پنج سال زندان محکوم شده است. آقای خندان نیز از روز ۱۳ شهریور در بازداشت به‌سرمی‌برد.
پنج گزارشگر سازمان ملل متحد تعدادی از دیگر سازمانهای حقوق بشری خواستار آزادی مدافعان حقوق زنان در ایران از جمله این سه چهره شده‌اند.

0 نظرات: