خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

ایران دو ناو جنگی به اقیانوس اطلس اعزام می‌کند..

خبرگزاری فارس نزدیک به سپاه پاسداران خبر می‌دهد که بزودی ایران دو ناو جنگی را برای یک مأموریت ۵ ماهه به اقیانوس اطلس اعزام خواهد کرد. احتمالاً این دوکشتی در سواحل ونزوئلا پهلو خواهند گرفت.
روز شنبه ١۵ دی/۵ ژانویه، خبرگزاری فارس نوشت: "برنامه اعزام یک ناو‌گروه به اقیانوس اطلس از چند سال قبل در دستور کار نداجا (نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی) قرار داشته و به نظر می‌رسد اکنون همه الزامات برای انجام این ماموریت فراهم شده است".
این خبرگزاری می‌افزاید: "نیروی دریایی ارتش از سال ١٣٨٧ با هدف اولیۀ مقابله با پدیدۀ دزدی دریایی در خلیج عدن اقدام به اعزام ناوگروه‌های متعدد کرد و تاکنون ۵٩  ناوگروه به ماموریت‌های طولانی رفته‌اند که عمدۀ آن در همین منطقه خلیج عدن بوده است".
یکی دیگر از مقامات نیروی دریایی گفته است که اعزام کشتی به اقیانوس اطلس حوالی فروردین ماه آینده انجام خواهد شد. در این مأموریت حداقل دو ناو "خارک" و "سهند" به سواحل آمریکای جنوبی خواهند رفت و احتمالاً در بنادر ونزوئلا کناره خواهند گرفت. هر دو کشتی قادر به حمل هلی‌کوپتر‌اند و ناوشکن "سهند" مجهز به موشک‌های هدایت‌شونده است. "سهند" که به تازگی کار خود را شروع کرده یکی از پیشرفته‌ترین کشتی‌های جنگی ایران است که به نوشتۀ خبرگزاری فرانسه رادارگریز هم هست.
دریادار خانزادی فرماندۀ نیروی دریایی گفته است که آیت‌الله خامنه‌ای فرمان داده که "نیروی دریایی هر زمان برای ورود به اقیانوس‌ها آمادگی داشت، باید اینکار را انجام دهد".
ناوگان ایرانی برای نخستین بار در سال ١٣٩۵ وارد آبهای اقیانوس اطلس شده بودند

0 نظرات: