خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

سوریه؛ تعداد کشته های سپاه در حمله اسرائیل

دستکم ۱۲ تن از اعضای سپاه پاسداران در نتیجۀ حملۀ اخیر اسرائیل در سوریه کشته شدند
به گزارش سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه شمار کشته‌شدگان حملات دیروز اسرائیل به مواضع رژیم دمشق و سپاه پاسداران در سوریه به ۲١ تن رسیده که اکثراً نیروهای سپاهی بوده‌اند.
در سحرگاه دیروز، دوشنبه بیست و یکم ژانویه، نیروی هوایی اسرائیل در پاسخ به یک حملۀ موشکی ناموفق سپاه قدس در بلندی های جولان، انبارهای موشک و مهمات سپاه پاسداران و حزب الله لبنان و همچنین پدافند ضدهوایی ارتش سوریه را هدف حملات سنگین هوایی خود قرار داد.
به گزارش رادیو فرانسه، رامی عبدالرحمن، رئیس سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه، گفته است که در نتیجۀ این حملات پانزده جنگجوی خارجی از جمله دوازده تن از نفرات نظامی ایران کشته شدند. رامی عبدالرحمن تصریح کرده است که شش تن دیگر از کشته شدگان سربازان سوری بوده اند. رئیس سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه نتوانسته ملیت سه تن دیگر از جنگجویان خارجی کشته شده در حملات دیروز ارتش اسرائیل را اعلام کند.

وارد جنگ آشکار با رژیم ایران در سوریه شده ایم
گزارش روز دوشنبه: اسرائیل اعلام کرد که در پاسخ به حملۀ موشکی سپاه قدس در سوریه، مواضع نظامی رژیم ایران را در خاک سوریه در سحرگاه امروز دوشنبه بیست و یکم ژانویه بمباران کرده است.
ارتش اسرائیل در حملات خود انبارهای مهمات و یک پایگاه نظامی در فرودگاه بین المللی دمشق و همچنین یک پایگاه اطلاعاتی و یک پایگاه آموزش نظامی سپاه پاسداران را در خاک سوریه هدف قرار داده است.
منابع سوری هم گفتند که ارتش اسرائیل با استفاده از موشک های هدایت شونده حملات شدیدی را در خاک سوریه انجام داده است.
وزیر اطلاعات دولت اسرائیل، در گفتگو با رادیوی ارتش این کشور صریحاً گفت که کشورش وارد "جنگ آشکار با رژیم ایران شده است."
این مقام اسرائیلی از حملات بامداد امروز نیروی هوایی اسرائیل به مواضع سپاه قدس در سوریه به عنوان "پیامی روشن" به حکومت ایران یاد کرد.
تلویزیون جهانی بی بی سی پیش تر به نقل از منابع اسرائیلی گزارش داد که ارتش اسرائیل بار دیگر مواضع سپاه پاسداران در سوریه را هدف حمله قرار داده است.
گفته شده ارتش اسرائیل در این حملات سنگین از جنگ افزارهای پیشرفته گوناگونی استفاده کرده است.
سخنگوی ارتش اسرائیل در حساب توئیتری خود نوشت که ارتش در حال بمباران اهدافی در خاک سوریه است.
شبکه راشا تودی نیز گزارش داد حملات ارتش اسرائیل به دمشق حدود 30 دقیقه طول کشیده است.
نخست زویر اسرائیل یکشنبه گذشته برای نخستین بار اعلام کرد که ارتش این کشور بارها مواضع سپاه پاسداران در سوریه را هدف قرار داده و هشدار داد چنانچه رژیم ایران نیروهای نظامی خود را سریعا از سوریه خارج نکند، اسرائیل به حملات خود علیه مواضع آنها ادامه خواهد داد.

رجزخوانی های توخالی سرکرده سپاه پاسداران
سرکرده سپاه پاسداران نیز در واکنش به حملات پی در پی ارتش اسرائیل علیه مواضع سپاه در سوریه و هشدار نخست وزیر این کشور گفت:
مطمئن باشید این تهدید مضحک شما را هیچ به حساب نمی آوریم؛ بدانید اگر برابر برخی اقدامات مذبوحانه شما صبر پیشه می کنیم، حکمتی بزرگ در آن نهفته است.
پاسدار جعفری با بیان اینکه بی شک شما در آینده ای نه چندان دور به مصلحت و صبر انقلابی ما پی خواهید برد، گفت: جمهوری اسلامی همه مستشاران نظامی و تجهیزات و تسلیحات خود در سوریه را حفظ خواهد کرد.
وی در ادامه اسرائیل را به حملۀ موشکی تهدید کرد و افزود: فقط بدانید که دارید با دم شیر بازی می کنید! بترسید از روزی که موشک های نقطه زن ایران غرش کنان بر سرتان فرود آید و انتقام همه خون های به ناحق ریخته مسلمانان مظلوم منطقه را از شما بگیرد.

0 نظرات: