خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

سرباز آمریکایی که برای دیدن دوست دخترش به ایران رفته بود از تابستان در بازداشت است...

رسانه‌ها گزارش داده‌اند که مایک آر وایت (46 ساله) سرباز پیشین ارتش آمریکا تابستان گذشته برای دیدار با دوست دخترش به شهر مشهد در شمال شرق ایران رفته بود، اما از همان هنگام بازداشت شد و همچنان در بازداشتگاه به سر می‌برد.
پس از انتشار این اخبار، جوان وایت مادر مایک آر وایت چهارشنبه 9 ژانویه با شبکه یورونیوز مصاحبه کرد و گفت که سه هفته پیش از طریق مقام‌های وزارت امور خارجه آمریکا از موضوع بازداشت فرزندش مطلع شد.
او با تاکید بر این‌که نگران حال پسرش است، گفت که نمی‌خواهد درباره جزئیات ماجرا سخن بگوید.
جوان وایت همچنین افزود که پسرش بیشتر نیز برای دیدار با دوست دخترش به ایران رفته بود اما اتفاقی برایش رخ نداده بود.
مادر این سرباز پیشین ارتش آمریکا همچنین با شبکه ان بی سی مصاحبه کرده و گفته است قرار بود پسرش ماه ژوئیه به آمریکا باز کردد اما این اتفاق روی نداد.
او در این مصاحبه نیز تاکید کرد که نگران است صحبت کردن درباره جزئیات ماجرا باعث پیچیده‌تر شدن ماجرا شود.

بنا بر گزارش‌ها، سفارت سوئیس در تهران به عنوان حافظ منافع آمریکا در تهران، پی‌گیری ماجرا را بر عهده دارد.
ماجرای بازداشت اتباع کشورهای غربی به ویژه آمریکا و بریتانیا و همچنین دو تابعیتی‌ها، یکی از پرونده‌های جنجال برانگیز در روابط ایران با دیگر کشورها است. هم اکنون تعدادی از اتباع بریتانیا و آمریکا در ایران به اتهام جاسوسی در زندان به سر می‌برند. مسئولان غربی بر این باورند که ایران قصد دارد از این افراد با عنوان اهرمی برای فشار در هرگونه مذاکرات احتمالی و با هدف امتیاز گیری، بهره ببرد.

0 نظرات: