خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

شمامیان خواننده سوری: برای حفظ وطن و هویتم می‌کوشم

لینا شمامیان خواننده سوری-ارمنی در گفتگو با خبرنگار آناتولی اظهار داشت: "زندگی برای پناهجویانی که در سوریه مانده‌اند، بسیار سخت است. باید از هویت خود دفاع کنیم، زیرا خطر نابودی آن وجود دارد و اگر از بین برود، کشوری به نام سوریه باقی نخواهد ماند".
وی که موسیقی را در 5 سالگی و آموخته و هم اینک ترانه‌های سنتی خاورمیانه را با ساز‌های غربی ترکیب کرده و با لحن خاصی می خواند، در ادامه همچنین گفت:
"در آثار خود به موسیقی شرقی توجه دارم. به زودی اجرای کار جدیدی با عنوان «من سوری هستم» را آغاز خواهم کرد. در ترانه‌های خود هرگز صدا‌ و تصویر دیگران را کنار نمی گذارم. اینها بخش جدایی‌نا‌پذیر موسیقی غرب و شرق هستند.
شمامیان که در پاریس زندگی می‌کند همچنین درباره فعالیت و حضورش در استانبول، نیز تصریح کرد:

"استانبول رنگ و بوی خاصی دارد که در ترک‌ها و سوری‌های مقیم این شهر بازتاب یافته است. مردم اینجا موسیقی باکیفیت را می‌شناسند. بلیت‌های کنسرت اخیرم در استانبول سریع تمام شد. قصد دارم دوباره در اینجا کنسرت برگزار کنم.
"اولین کنسرتم در استانبول در سال 2013 علی‌رغم اینکه که فقط به دو زبان‌ عربی و ارمنی اجرا کردم بسیار مورد توجه قرار گرفت. ترک‌ها بیشتر آهنگ‌هایم را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک می گذارند".

0 نظرات: