خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

پلیس فرانسه 167 جلیقه‌زرد را دستگیر کرد

فرماندهی پلیس پاریس اعلام کرد که روز گذشته در جریان تظاهرات جلیقه‌زردها در این شهر مجموعا 167 معترض دستگیر شده‌اند.

بر این اساس 111 نفر همچنان در بازداشت هستند و پرونده 19 نفر به دادستانی منتقل شده، همچنین 37 نفر نیز آزاد شده‌اند.
روز گذشته همانند هفته‌های اخیر جلیقه‌زردها در خیابان شانزلیزه تجمع کرده بودند که تجمع با دخالت پلیس به درگیری و آشوب کشیده شد.
- تظاهرات جلیقه زردها
حدود 287 هزار نفر از مردم فرانسه تحت عنوان «جلیقه زردها» سازماندهی شده‌ و روز شنبه 17 نوامبر سال گذشته در اعتراض به تصمیم دولت مبنی بر اعمال تعرفه اضافی بر سوخت مایع صدها خیابان در سراسر این کشور را بستند.
دولت فرانسه اگرچه این طرح را به حالت تعلیق درآورد، اما جلیقه‌زردها خواستار لغو آن هستند و از همین روی، همچنان آتش تظاهرات در کل فرانسه شعله‌ور است.
در جریان تجمعات جلیقه زردها علاوه بر کشته شدن 10 نفر، بیش از 1700 تن زخمی شده‌اند.
همچنین 5600 نفر نیز دستگیر شده اند که بیش از هزار نفر از آنان به زندان محکوم شده اند.
تظاهرات مذکور موجب بیکاری 58000 نفر شده و 32 میلیون یورو نیز به دولت خسارت زده است. با این حال، با توجه به تظاهرات، از دست رفتن مراکز خرید بیش از 2 میلیارد یورو بود.
این رویدادها در بخش گردشگری نیز بی تاثیر نبوده و رزرو پروازهای پاریس برای سه ماهه اول امسال شاهد کاهش 6.8 درصدی بوده است.

0 نظرات: