وزیر کشور فرانسه شامگاه پنج‌شنبه 13 دسامبر از کشته شدن شریف شیخات، عامل تیراندازی استراسبورگ به دست نیروهای پلیس این کشور خبر داد.
به گزارش خبرگزاری‌ها یک منبع آگاه
در پلیس فرانسه اعلام کرد «شریف شیخات، عامل حمله تروریستی شهر استراسبورگ هنگامی که در یک عملیات امنیتی تحت پیگرد پلیس بوده کشته شده است و بدین ترتیب عملیات تعقیب برای دستگیری وی پایان یافته است.»
شریف شیخات 29 ساله، متولد استراسبورگ در شمال شرق فرانسه است که روز سه‌شنبه 11 دسامبر در حمله‌ای مسلحانه در نزدیکی بازار معروف کریسمس این شهر، سه تن را کشت و 13 تن دیگر را زخمی کرد.
پلیس فرانسه همچنین اعلام کرد عامل تیراندازی استراسبورگ پس از دست زدن به حمله، مستقیما با تاکسی از مکان حادثه به سوی منطقه نودورف در نزدیکی مرکز این شهر گریخته بود.
پس از این حمله پلیس فرانسه با شناسایی هویت عامل تیراندازی استراسبورگ آپارتمان او را که در نزدیکی محل حادثه واقع است تفتیش کرد. بنا بر گزارش‌های رسانه‌ای در این آپارتمان یک بمب دستی پیدا شد.
به گفته رسانه‌ها، شریف شیخات دارای پرونده امنیتی و برای چندین سال در کشورهای آلمان و سویس زندانی بود، او در طول مدتی که در حال گذراندن محکومیت بود، بیشتر به تندروی روی آورد و دستگاه‌های امنیتی فرانسه و همچنین آلمان او را در فهرست افراد خطرناک ثبت کردند.
حمله‌ای که شریف شیخات به آن دست زد، در یکی از محله‌های پر تردد استراسبورگ صورت گرفت، جایی که تعداد زیادی رستوران، فروشگاه و بار در آن واقع شده است.
استراسبورگ یکی از بزرگترین و مشهورترین بازارهای کریسمس را در خود جای داده و هر ساله میلیون‌ها نفر از سراسر اروپا برای تفریح و خرید همزمان با برپایی بازار به این شهر سفر می‌کنند.