خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

پاکستان سفیر ایران را «در اعتراض به یک حمله مرزی» احضار کرد

وزارت خارجه پاکستان اعلام کرد که سفیر ایران را روز شنبه در اعتراض به «یک حمله تروریستی در مرز دو کشور که به مرگ شش سرباز پاکستانی» انجامید، احضار کرده است.
بر اساس اطلاعیه این وزارتخانه، مهدی هنردوست، سفیر ایران در اسلام‌آباد، فراخوانده شده تا مراتب اعتراض پاکستان نسبت به این رخداد به وی ابلاغ شود.
بنا بر گزارش رسانه‌های پاکستانی در حمله روز جمعه «تروریست‌ها» به واحدهای مرزبانی پاکستان در استان بلوچستان این کشور شش سرباز کشته و چهارده تن به شدت زخمی شدند. همچنین چهار نفر از مهاجمان نیز در تبادل آتش با نیروهای پاکستانی کشته شدند.
این گزارش اضافه می‌کند که اسلام‌آباد از تهران خواسته علیه گروه ترویستی مسئول این حمله دست به اقدام عملی بزند. سفیر ایران نیز با خانواده قربانیان هم‌دردی و برای مجروحان آرزوی بهبود کرده است.
آقای هنردوست اردیبهشت ماه سال گذشته نیز در پی اظهارات محمدحسین باقری، رئیس ستادکل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، به وزارت خارجه پاکستان احضار شده بود.

آقای باقری گفته بود که «اگر دولت پاکستان توانایی کنترل تروریست ها را ندارد ایران امنیت مرزهای خود را از طریق نابود کردن پایگاه تروریست‌ها تامین خواهد کرد».
ایران می‌گوید که شماری از گروه‌های مسلحی که دست به «اقدامات تروریستی» در جنوب شرق کشور می‌زنند در پاکستان پناه گرفته‌اند. جیش العدل یکی از این گروه‌هاست که چندی پیش تعدادی از مرزبانان ایرانی در استان سیستان و بلوچستان را ربود. پنج تن از این مرزبانان در نهایت آزاد شدند و از پاکستان به ایران بازگشتند اما هنوز چند تن دیگر از آنان در اسارت به سرمی‌برند.

0 نظرات: