خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

سانحه اتوبوس دانشجویان؛ هشداری برای تهرانی‌ها.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر تهران واژگونی اتوبوس دانشجویان دانشگاه آزاد را "زنگ خطری برای ساماندهی سیستم حمل‌ونقل عمومی شهر تهران" خواند و گفت، این حادثه ممکن است هر لحظه در تهران رخ دهد.
محمد علیخانی، رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر تهران بخش بزرگی از اتوبوس‌های تهران را فرسوده و از رده خارج خوانده و گفته است، مشابه آن چه برای اتوبوس دانشجویان واحد و تحقیقات دانشگاه آزاد رخ داد ممکن است "هر لحظه" برای مردم تهران اتفاق بیافتد.
به گزارش دویچه وله به نقل از ایرنا، علیخانی با اشاره به فرسودگی این اتوبوس و ترمز بریدن و مشکل فنی احتمالی آن می‌گوید: «جای سئوال است که چطور از چنین اتوبوسی استفاده شده است.»
"عمر مفید بسیاری از اتوبوس‌های تهران به پایان رسیده است"
رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر تهران به اتوبوس‌های تهران که بسیاری از آن‌ها بالای هشت سال سن دارند اشاره می‌کند و می‌گوید: «جالب اینجاست که عده‌ای به جای آن که دنبال این باشند که اتوبوس‌های نو را جایگزین این اتوبوس‌های فرسوده و خارج از رده کنند دنبال بزک کردن اتوبوس‌ها و نصب فیلتر دوده روی اتوبوس‌ها و اقداماتی مانند آن هستند.»
اتوبوس حامل دانشجویان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد چهارم دی (۲۵ دسامبر) حین حرکت در محوطه این دانشگاه واژگون شد. این سانحه به کشته شدن ۱۰ نفر و مصدومیت ۲۶ نفر انجامید.
در ابتدا برخی رسانه‌ها علت واژگونی را "سکته" راننده اعلام کرده بودند اما بعد بررسی‌ها روشن ساخت که "بریدن ترمز" و "نقص فنی" عامل احتمالی حادثه بوده است.
این سانحه و حوادث مشابه از این دست بار دیگر بحث کیفیت وسایل حمل‌ونقل عمومی دانشگاه‌ها و مدارس را بر سر زبان‌ها آورده است. برخی از دانشجویان گفته‌اند که این اتوبوس"روز قبل از حادثه نیز ترمز بریده بود اما راننده توانسته بود آن را کنترل کند."

0 نظرات: