خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

آزمایشات جدید نظامی کره شمالی به رسانه ها درز پیدا کرد....

کره شمالی تجهیزات تلمتریکی که برای ردیابی اطلاعات پرواز موشک بالستیک استفاده می شود را آزمایش کرد.
 به نقل از روزنامه یومیوری، کره شمالی تجهیزات تلمتریکی که برای ردیابی اطلاعات پرواز موشک بالستیک استفاده می شود را آزمایش کرد.
تست ها در نیمه اول دسامبر برگزار شد. طبق گزارش روزنامه، چنین تستی به این معنی است که کره شمالی همچنان به توسعه سلاح های موشکی ادامه می دهد، علیرغم اینکه اعلام کرده است، آزمایشات موشکی بالستیک بین قاره ای متوقف شده است.
سنسورهای تلمتری که توسط پیونگ یانگ تست شده اند، این امکان را می دهد تا داده های پرواز موشک، از جمله زاویه، موقعیت، سرعت و مسیر کنترل شود. لازم به ذکر است که پرسنل نظامی ایالات متحده و کره جنوبی به طور مداوم به امواج رادیویی در کره شمالی نظارت می کنند و اطلاعات مربوط به این آزمایش ها به دلیل نظارت بر این امواج به دست آمده است.
در 16 نوامبر، آژانس خبری یونهاپ کره جنوبی گزارش داد که تست های نظامی جدید در کره شمالی انجام شده و رهبر کره شمالی، کیم جونگ اون شخصا بر آنها نظارت می کند.

0 نظرات: