خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

مراسم بزرگداشت خاشقجی در نیویورک برگزار می‌شود...

به گزارش رسانه‌های آمریکا، موضوع امسال مراسم سال نو در میدان تایمز نیویورک آمریکا که همه ساله با شلیک توپ کریستال جشن گرفته می شود، «آزادی مطبوعات» خواهد بود.

در مراسم مذکور یاد جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد سعودی که در کنسولگری این کشور در استانبول به قتل رسیده است، گرامی داشته می شود.
قرار است سردبیر روزنامه واشنگتن تایمز و مسئولین رسانه‌هایی نظیر CBS و CNN در مراسم شلیک توپ آغاز سال نو نیویورک شرکت کنند. تیم تامپکینز رئیس اتحادیه میدان تایمز در این زمینه گفت:
"همانند گذشته مهمترین رویدادها را بازتاب خواهیم داد. به آینده امیدوارانه نگاه و از افرادی برای آن‌ها نهایت احترام را قايل هستیم یاد خواهیم کرد. انتخاب «آزادی مطبوعات» به عنوان موضوع امسال پس از خاشقجی به ذهن ما تبادر کرد".
انتظار می رود امسال در جشن سال نو در میدان تایمز نیویورک حدود 2 میلیون نفر حاضر شوند. این مراسم تحت تدابیر امنیتی شدید انجام برگزار خواهد شد.
لازم به ذکر است در پایان سال یک توپ کریستالی در میدان تایمز نیویورک رها می‌شود. این توپ یک دقیقه کامل فرود می‌آید و سر ساعت 12.00 متوقف می‌شود.
گفتنی است جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار اهل عربستان سعودی سردبیر سابق روزنامه الوطن و ستون‌نویس واشنگتن‌ پست دوم ماه اکتبر 2018 به منظور انجام امور رسمی وارد کنسولگری این کشور در استانبول شد و از آن خارج نشد.
ریاض در 20 اکتبر قتل خاشقجی در داخل کنسولگری عربستان سعودی را تأیید کرد. دادستان این کشور مدعی شد که خاشقجی بعد از "درگیری" با چند نفر در داخل کنسولگری "فوت" کرده و 18 شهروند این کشور نیز در این رابطه بازداشت شده‌اند.
دادستانی کل استانبول ترکیه روز چهارشنبه 31 اکتبر طی بیانیه‌ای اعلام کرد که جمال خاشقجی بلافاصله پس از ورود به کنسولگری عربستان سعودی در این شهر، طبق نقشه‌ قبلی خفه و کشته شده است.

0 نظرات: