خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

بازگشت بیش از ۱۸ هزار پناهجو از آلمان به کشورشان

دولت آلمان سقف پذیرش پناهجویان را برای سال جاری ۲۲۰ هزار نفر تعیین کرده بود. اما اکنون گزارش می‌شود که تعداد پناهجویان به آن حد نصاب نرسیده است. حتی گفته شده که بیش از ۱۸ هزار پناهجو به کشورشان برگشته‌اند.

«محبت نیوز»- تعداد پناهجویانی که طبق سهمیه تعیینشده توسط دولت ائتلافی آلمان برای سال ۲۰۱۸ پیش‌بینی شده بود، از حد نصاب کمتر بوده است. به نقل از DW، روزنامه آلمانی “بیلد آم زونتاگ” گزارش داده که تا پایان سال ۲۰۱۸ احتمالا ۱۶۶هزار نفر درخواست پناهندگی خواهند کرد. این مقدار ۵۴ هزار نفر کم‌تر از حد نصابی است که دولت آلمان برای سال جاری مقرر کرده بود.
سال پیش در آلمان ۱۹۸ هزار نفر تقاضای پناهندگی کردند که از این میزان فقط ۱۱۴ هزار نفر کسانی بوده‌اند که به خانواده خود پیوسته‌اند.
طبق آمار دولت آلمان بیش از ۲۶ هزار و ۵۰۰ پناهجو کشور آلمان را باید ترک می‌کردند، زیرا درخواست پناهندگی آنها مورد قبول واقع نشده و یا اینکه پیش از این در دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا تقاضای پناهندگی کرده‌ بودند. بیش از ۱۸ هزار و ۵۰۰ پناهجو نیز داوطلبانه به کشورهای خود برگشته‌اند.

0 نظرات: