خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

حمله هکرهای سپاه به ایمیل ۱۰ مقام آمریکایی

حمله هکرهای سپاه به ایمیل ۱۰ مقام آمریکایی

آسوشیتدپرس در گزارشی اعلام کرد پس از آنکه آمریکا ماه گذشته مجددا تحریم‌های شدید اقتصادی را علیه رژیم ایران اعمال کرد، هکرها تلاش کردند تا به ایمیل‌های شخصی مقام‌های آمریکایی مرتبط با اجرای این تحریم‌ها دست پیدا کنند. این در حالیست که مشاور امنیت ملی آمریکا گفته: برخلاف دولت اوباما پاسخ ما به حملات سایبری کوبنده خواهد بود.
به گزارش ایلنا، در گزارش اسوشیتدپرس که به اطلاعات جمع‌آوری شده توسط گروه سایبری امنیتی کرتفا در لندن متکی است تاکید شده که گروهی به نام «بچه گربه جذاب» ماه گذشته تلاش خود را صرف شکستن ایمیل‌های خصوصی بیش از ۱۰ تن از مقامات وزارت خزانه‌داری ایالات متحده کرد.
فردریش کاگان یکی از محققان موسسه آمریکایی که در مورد فعالیت‌های سایبری حکومت ایران تحقیق کرده است، مدعی است: «احتمالا، برخی از این تلاش‌ها در رابطه با به دست آوردن اطلاعاتی درباره تحریم‌ها انجام شده است.»
این شرکت سایبری در گزارشی که روز پنجشنبه منتشر شد، هکرها را به جمهوری اسلامی مرتبط دانست و اعلام کرد: داده‌هایی که طی یکسری عملیات‌های اشتباهی به دست آمده است، فرضیه دست داشتن حکومت ایران را مطرح می‌کند برای مثال در چند مورد هکرها به طور تصادفی نشان داده‌اند که از کامپیوترهای داخل ایران کار می‌کنند. این ارزیابی توسط دیگر کارشناسانی که گروه بچه گربه جذاب را دنبال کرده بودند، تأیید شد.

هشدار جدی آمریکا به تروریست های سایبری
دولت آمریکا با امضا حکمی اختیارات بیشتری به مقامات این کشور برای مقابله با دشمنان امنیت سایبری اعطا کرده است.
به گزارش یورونیوز، جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید با اشاره به این مساله گفت، ایالات متحده و متحدان آن هر روز در فضای مجازی تحت حمله قرار می‌گیرند، به خبرنگاران گفت: «ما به حملات سایبری دشمنان قاطعانه پاسخ خواهیم داد.»
آقای بولتون با تاکید بر لزوم تغییر با هدف بازدارندگی خطاب به «دشمنان» گفت که «هزینه اقدام علیه ما، خیلی بیشتر از آنچه که به دنبالش هستند، خواهد بود.»
وی همچنین افزود: «این طرح به قوانین دفاعی دوران باراک اوباما پایان می‌دهد و ما کارهایی بیشتر از دفاع انجام خواهیم داد.»
در همین راستا آژانس امنیت ملی ایالات متحده آمریکا با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که با تمام قوا در برابر حملات سایبری به ایالات متحده دفاع خواهد کرد.

0 نظرات: