خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

خروج کامیون‌های نظامی آمریکا از سوریه آغاز شد ...

پس از تصمیم رئیس جمهور دونالد ترامپ جهت خروج نیروهای ایالات متحده از سوریه، روند خروج کامیون های نظامی آمریکا که پیشتر سلاح و مهمات برای گروه تروریستی ی.پ.گ/پ.ک.ک در منطقه حمل می کردند، از بامداد شب گذشته آغاز شده است.
به گفته منابع محلی این کامیون‌ها از حوالی ساعت 23.00 روانه مرز عراق با سوریه شده اند. آنها پیشتر بصورت سرباز به سمت عراق می‌رفتند و اکنون به حالت سرپوشیده به این سمت حرکت می‌کنند. برخی آنها ماشین آلات شهرداری و دستگاه های مین‌روبی را حمل می‌کردند.
به گزارش رسانه های آمریکا پرسنل وزارت امور خارجه آمریکا در سوریه طی 24 ساعت این کشور را ترک خواهند کرد. همچنین سربازان آمریکا در سوریه که شمار آنها به 2 هزار نفر می رسد، ظرف 60 الی 100 روز دیگر به کشورشان باز خواهند گشت.


دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا امروز طی یک پیام توئتیری اعلام کرد: داعش را که تنها علت حضورمان در سوریه بود، شکست دادیم.

سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید نیز در این زمینه گفت: در حالی که وارد مرحله جدیدی در مبارزه با داعش می شویم، سربازان آمریکا را از سوریه فرا می خوانیم.

از سوی دیگر، راب مانینگ سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) با اشاره به آغاز روند خروج سربازان این کشور از سوریه، از ادامه همکاری واشنگتن با « شرکای محلی» خود در سوریه خبر داد.

0 نظرات: