خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

حمله اسرائیل به انبار تسلیحات در نزدیکی دمشق

رسانه‌های سوریه از حمله جنگنده‌های اسرائیل به مناطق نزدیک دمشق خبر داده و اعلام کردند که یک انبار تسلیحات هدف قرار گرفته است. همزمان هفته‌نامه نیوزویک به نقل از منابعی در وزارت دفاع ایالات متحده خبر داد که هدف از این حملات هوایی، سران و افراد ارشد حزب الله لبنان بوده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از رسانه های سوریه گزارش داد که هواپیماهای جنگنده اسرائیل از آسمان لبنان در ساعات پایانی روز سه‌شنبه موشک هایی را به مناطق نزدیک به دمشق پایتخت سوریه شلیک کردند که در این حملات یک انبار تسلیحات مورد هدف قرار گرفته و بر اثر آن سه سرباز نیز زخمی شدند.
تلویزیون سوریه به نقل از یک مقام نظامی سوریه، اعلام کرد که این جنگنده ها اسرائیلی بودند. پیش از این گزارش‌هایی از سوی دولت لبنان داده شده بود که حاکی از پرواز جنگنده‌های اسرائیلی در ارتفاع کم و در قسمت‌های جنوبی این کشور بود.
سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه که در بریتانیا مستقر است، نیز اعلام کرد که حملات هوایی اسرائیل سه نقطه را در غرب و جنوب غرب دمشق هدف قرار داده است که شامل انبارهای اسلحه متعلق به گروه حزب‌الله لبنان و نیروهای ایران است.
نیوزویک روز چهارشنبه نوشت که هنوز معلوم نیست این حمله موفق بوده یا نه؛ اما گزارش داد که برخی از سران حزب الله دقایقی قبل از حمله، با هواپیما به سمت ایران حرکت کردند.
رسانه های اسرائیل می گویند که دولت این کشور در این رابطه موضع رسمی نگرفته است. اما ارتش اسرائیل در یک پیام توئیتری نوشت: ««پدافند هوایی اسرائیل در واکنش به یک موشک ضدهوایی شلیک‌شده از سوریه فعال شده‌است.»
این اولین حمله در نزدیکی دمشق پس از آن است که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد تمام دوهزار نیروی آمریکایی از سوریه بازخواهند گشت.
همچنین بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، نیز اعلام کرده است که اسرائیل «همچنان علیه تلاش های ایران» برای «تقویت نیروهای نظامی در سوریه» عمل می کند و تا حدی که لازم باشد حتی اقدامات خود را در این کشور گسترش خواهد داد.

0 نظرات: