خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

ظریف اخراج آقازاده ها از آمریکا را تائید کرد.

وزیر خارجه جمهوری اسلامی در مورد زمزمه اخراج آقازاده ها از آمریکا گفت: فرزندان تعداد محدودی از مقامات نظام در آمریکا هستند که آن‌ها هم شخصا و بر اساس شرایط زندگی و کارشان این تصمیم را اتخاذ کرده اند.
به گزارش افکارنیوز، آمریکایی ها پیش از این مسئولان نظام را به ریاکاری متهم و گفته بودند در حالی که مسئولان جمهوری اسلامی در کلام خود علیه غرب سخنرانی می‌کنند اما فرزندان خود را برای تحصیل و کار به غرب می‌فرستند.
ظریف در این باره گفت: خوشحالم که فرزندانم در ایران هستند؛ دوری از خانواده شرایط خوبی نیست در جوانی مجبور بودم قبل از انقلاب دور از خانواده باشم و این مشکل را کاملا احساس می‌کنم، بنابراین احساس نمی‌کنم کسی از این تصمیم آمریکا ناراحت شود.
گزارش صدای آمریکا در باره اخراج آقازاده ها

پاسخ برایان هوک: فرزندان شماری از مقامات رژیم در آمریکا زندگی می‌کنند. اینکه مقامات رژیم ایران یک روز شعار «مرگ بر آمریکا» سر داده و ما را «شیطان بزرگ» خطاب می‌کنند، و روز دیگر فرزندانشان را برای زندگی به اینجا می‌فرستند، بیانگر عمق دورویی و سیاست یک بام و دو هوای رژیم ایران است، و مردم ایران نیز بر این موضوع واقفند. یکی از پیامدهای «بزرگترین کشور حامی تروریسم در جهان» بودن، اعمال محدودیت‌های ویزایی بر آنها از سوی آمریکا و کشورهای دیگر است. رژیم ایران به اندازه کافی به ما اطلاعات نمی دهد. آنها خوب می‌دانند که باید چه کار کنند و چه رفتارهایی را باید تغییر دهند. مردم
ایران می‌بینند که فرزندان مقامات رژیم اینجا هستند؛ آن هم رژیمی که دریافت روادید را برای مردم خود بسیار سخت کرده است. ما در فکر تغییر این وضع هستیم تا آینده بسیار بهتری را همراه با مردم ایران داشته باشیم.
شبکه «ان بی سی» اخیرا خبر داده بود که خانواده‌های آمریکایی‌های زندانی در ایران در نامه‌ای از دولت دونالد ترامپ خواسته‌اند که ویزای فرزندان مقام‌های بلند‌پایه حکومت جمهوری اسلامی که در آمریکا حضور دارند را لغو کند.

0 نظرات: