خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

داماد رئیس‌جمهوری ایران جنجال آفرید و سپس استعفا داد...کامبیز
کامبیر مهدی‌زاده داماد حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران که در روزهای اخیر، انتصابش به سمت معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان زمین‌شناسی جنجال برانگیز شده بود، دوشنبه 17 دسامبر استعفا داد.
اواخر هفته پیش بود که انتصاب داماد روحانی به سمت معاون رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان زمین شناسی، جنجال برانگیز شد. پس از آن برخی منابع رسانه‌ای نوشتند که حسن روحانی ضمن توبیع وزیر، از او خواست حکم دامادش را تعلیق کند؛ خبری که پس از آن تکذیب شد.
منتقدان می‌گویندکه کامبیز مهدی‌زاده از تجربه و دانش لازم و کافی برای این سمت برخوردار نیست. آن‌ها می‌افزودند که دلیل این انتصاب تنها نسبت خانوادگی مهدی‌زاده با رئیس‌جمهوری است.
رضا رحمانی وزیر اما دوشنبه از این اقدام خود دفاع کرد و به خبرگزاری «خانه ملت» گفت که داماد رئیس‌جمهوری، بر اساس «شایسته سالاری» منصوب شده است.
او در این باره افزود: « همیشه ایراد گرفته می‌شود که چرا از جوانان استفاده نمی‌شود اما داماد رئیس جمهور یک نیروی جوان و نخبه است. هر کس سوابق داماد رئیس جمهور را دید به ما برای این انتصاب تبریک گفت».
بعد از ظهر دوشنبه اما اعلام شد که کامبیز مهدی‌زاده با تقدیم متن استعفای خود به وزیر، رسما از سمت خود کناره گیری کرد.

0 نظرات: