خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

نتانیاهو: حزب‌الله می‌کوشد پایگاه‌های موشکی جدیدی در لبنان تاسیس کند,,,,

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل روز چهارشنبه 19 دسامبر 2018 گفت پس از آنکه اسرائیل در ماه سپتامبر گذشته کارگاه‌های ساخت موشک حزب‌الله در مناطق پیرامونی فرودگاه بیروت رو فاش کرد، این حزب‌ می‌کوشد پایگاه‌های جدیدی برای موشک‌های دقیق تاسیس کند.
نتانیاهو در یک کنفرانس اقتصادی گفت: «پس از تعطیل شدن کارخانه‌های تولید موشک، حزب‌الله در حال حاضر چند ده موشک دقیق دارد.»
او درباره کارگاه‌های موشک‌سازی کشف شده گفت که این کارگاه‌های در زیر زمین مناطقی در پیرامون فرودگاه بیروت هستند و سازمان اطلاعاتی اسرائیل وجود آنها را به نتانیاهو اطلاع داده تا او در این‌باره اطلاع‌رسانی کند. به گفته نتانیاهو این کارگاه‌ها در حال حاضر تعطیل شده‌اند.
نخست‌وزیر اسرائیل در ادامه افزود: «آنها می‌کوشند کارگاه‌های جدیدی بازگشایی کنند اما ما از طریق این اقدامات مانع دستیابی آنها به تسلیحات دقیق می‌شویم.»
بنیامین نتانیاهو در 17 سپتامبر 2018 و در سخنرانی‌اش در مجمع عمومی سازمان ملل، تصویری نشان داد و گفت که متعلق به سه انبار اسلحه حزب الله است. او گفت که یکی از این انبارها که هز
ار موشک در خود دارند و در منطقه الاوزاعی در نزدیکی فرودکاه بیروت واقع شده‌ است. انبار دوم در زیر شهرک ورزشی شمعون و انبار سوم به موازات فرودگاه بیروت است.
اسرائیل بارها تهدید کرد که به حزب‌الله اجازه ساخت کارگاه‌های موشک‌سازی نمی‌دهد و دست به اقدام جدی خواهد زد. وزارت امور خارجه لبنان وجود چنین انبارهایی در مناطق پیرامونی فرودگاه را رد کرده و تعدادی از روزنامه‌نگاران و اهالی رسانه محلی و بین‌المللی را به این مناطق برد.

0 نظرات: