خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

ایران به جای پول نفت ار کره جنوبی کالا وارد می‌کند

حسین تنهایی، رئیس اتاق مشترک ایران و کره جنوبی گفت: ساز و کاری برای بازگرداندن پول نفت صادراتی از کره جنوبی تعریف شده است که بر مبنای آن، مطالبات نفتی ایران با واردات کالا تهاتر می شود.

به گزارش خبرگزاری «ایرنا»، تنهایی افزود: بر اساس این ساز و کار، کالا توسط کره جنوبی به واردکنندگان عرضه و وجه آن از منابع حاصل از صادرات نفت کسر می شود و واردکنندگان نیز وجه کالاهای وارداتی را به دولت ایران پرداخت می کنند.
رئیس اتاق مشترک ایران و کره جنوبی با اشاره به اینکه صادرات نفت خام از ایران و واردات لوازم خانگی از کره جنوبی اصلی ترین حجم تجارت میان دو کشور را شامل می‌شوند، اظهار داشت: اقلام صادراتی و وارداتی ایران و کره جنوبی می تواند متنوع تر شود؛ مثلا ایران به کره جنوبی مواد غذایی، سرب و روی صادر کند و در عوض کاغذ و محصولات آرایشی و بهداشتی وارد کند.
وی سه شنبه گذشته نیز در سمینار مشترک فرصت های اقتصادی ایران و کره جنوبی گفته بود: کره جنوبی سومین شریک اقتصادی ایران بعد از چین و امارات است و با توجه به اینکه بسیاری از کالاهایی که ما از امارات وارد می کنیم در کشورهای دیگر تولید شده، می‌توان گفت کره جنوبی دومین شریک تجاری تهران به شمار می رود.

0 نظرات: