خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

شمار قربانیان سونامی اندونزی به 281 نفر افزایش یافت

سوتوپو نوگروهو، سخنگوی سازمان مدیریت
بحران ملی اندونزی اعلام کرد که تعداد قربانیان سونامی اخیر در این کشور به 281 نفر افزایش یافته و 1016 نفر نیز بر اثر این حادثه مجروح و دست‌کم 57 تن هم مفقود شده‌اند.
وی در ادامه با اشاره به احتمال وقوع سونامی جدید ناشی از فوران آتشفشان «Anak-Krakatau» نسبت به تردد در خط ساحلی منطقه هشدار داد.
عملیات جستجو و امداد و نجات برای یافتن بازماندگان احتمالی سونامی ادامه دارد و تاکنون 3 هزار نفر در پی حادثه مذکور آواره شدند.
بامداد روز گذشته در نزدیکی تنگه سوندا واقع در بین دو جزیره جاوه در شرق و سوماترا در غرب اندونزی سونامی به وقوع پیوست. به گفته مقامات این کشور احتمال می رود امواج سونامی در سواحل منطقه در پی فعالیت آتشفشانی کوه «Anak-Krakatau» بوقوع پیوسته است.
گفتنی است مردم اندونزی در سال 2018 حوادث و زلزله‌های مرگبار زیادی را شاهد بودند. بر اثر زلزله پرقدرت 7.5 ریشتری و پس لرزه های بالای 5 ریشتری آن در سپتامبر سال جاری در شهر پالو جزیره سولاوسی بیش از 2 هزار جان باختند.

0 نظرات: