خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

ایران اتحادیه اروپا را به راه اندازی ساز و کار تجاری فراخواند...

علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران پس از دیدار با میگل آریاس کانیته، کمیسیونر انرژی اتحادیه اروپا در
بروکسل در نشست رسانه‌ای اعلام کرد: اتحادیه اروپا به دنبال راه‌اندازی ساز و کاری برای انجام امور بانکی در تجارت نفت با ایران است. امیدوارم بدون فوت وقت این موضوع اجرایی و پیش از اتمام مهلت راه اندازی شده و توافق حفظ شود.
وی ضمن اشاره به آنکه شکست برجام نفعی برای هیچ‌کس ندارد، گفت: تنها توافقی که می‌توانست که در شرایط موجود حاصل شود، برجام بود. توافقی که به نفع همه است و امیدوارم جامعه جهانی و طرف‌ها اقدامات لازم برای حفظ آن را انجام دهند.
صالحی همچنین تاکید کرد: خروج از برجام آشفتگی جدی در پی خواهد داشت. امیدوارم به همراه طرف‌ها بتوانیم این توافق را نجات دهیم. اظهارات من نباید هشدارآمیز تلقی شود. جایگاه سیاسی اتحادیه اروپا، چین و روسیه باید در حد حرف نمانده و اجرایی شود.
کانیته نیز در این رابطه گفت: مادامی که ایران به تعهدات خود پایبند است، حمایت اتحادیه اروپا از توافق هسته‌ای آن ادامه خواهد داشت.

وی همچنین خاطر نشان کرد: ایران اهداف این توافق را عملی و صلح آمیز بودن آن را تامین کرد. تداوم همکاری اتحادیه اروپا با ایران حائز اهمیت است.

کمیسیونر انرژی اتحادیه اروپا در مورد راه اندازی مکانیسم تجاری گفت: این اقدامی پیچیده و نادر است، فعالیت‌های فنی رهبران سیاسی کشورهای عضو ادامه دارد.

علی‌اکبر صالحی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران روز گذشته در راس هیاتی بلند پایه به منظور شرکت در سومین سمینار سطح بالای «همکاری‌های هسته‌ای بین‌المللی ایران و اتحادیه اروپا: دستاوردها و انتظارات» به بروکسل سفر کرد.

0 نظرات: