خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

ترکیه و اتحادیه اروپا در مورد ایران به توافق رسیدند..

مسئولین اتحادیه اروپا و ترکیه در بیانیه نشست مشترک خود تاکید کردند که ایران باید به بهره برداری اقتصادی بعد از تحریم ادامه دهد.
ژوهانس هان مسئول توسعه و سیاست های همسایگی و فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که در آنکارا به سر می برند در بیانیه مشترک بعد از دیدار با مولود چاووش‌اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه بر اهمیت ادامه بهره برداری اقتصادی ایران بعد از برداشته شدن تحریم ها تاکید کردند.
این دو مسئول اروپایی که در جلسه گفتگوی عالی سیاسی ترکیه و اتحادیه اروپا در آنکارا شرکت کرده بوند در بیانیه مشترک خود با تاکید بر اهمیت روابط استراتژیک ترکیه با این اتحادیه آورده اند: عزم خود را برای ادامه گفتگوی صادقانه بین طرفین و همکاری در زمینه منافع مشترک به روز رسانی کردیم.
در بیانیه مذکور همچنین با ابراز خرسندی از شروع به کار مجدد گروه اقدام اصلاح آمده است: طرف ترکیه ای منطبق با بیانیه 29 اوت 2018 خود مجددا بر عزم خود برای اصلاحات در زمینه حاکمیت قانون و حقوق اساسی تاکید کرد.
مسئولین بلند پایه اروپایی در بیانیه خود با تاکید بر اراده مصمم برای افزایش همکاری در مبارزه با تروریسم تصریح کرده اند: مبارزه با تامین مالی تروریسم٬ اقدامات برای مقابله
با افراطی گری٬ جلوگیری از بازگشت تروریست های داعش٬ امنیت هوایی و نزدیکی بیشتر سازمان های اروپایی و ترکیه از موضوعات مهم در همکاری های طرفین است.
بیانیه مذکور در خصوص بحران سوریه آورده است: ترکیه سخاوتمندی بی نظیری در زمینه مهمان نوازی از سوری ها از خود نشان داده است. اتحادیه اروپا و ترکیه شرکای نزدیک در زمینه مدیریت مهاجرت و کمک های انسانی بوده و همکاری خوبی داشته اند.

0 نظرات: