خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

وزیر اطلاعات: حقوق بشر را بهتر از آمریکایی ها رعایت می‌کنیم!

محمود علوی گفت که «دشمنان جمهوری اسلامی با بهانه قرار دادن حقوق بشر دشمنی‌شان با ما را توجیه می‌کنند وگرنه دشمنی آنان با ایران از باب تضییع حقوق بشر نیست.»

علوی با طرح سوال‌هایی مانند این که آیا پایمال شدن حقوق زنان دلیل دشمنی با جمهوری اسلامی است؟ یا به خاطر اینکه حکم اعدام در جمهوری اسلامی وجود دارد با ایران دشمنی دارند؟ گفت:«در بسیاری از کشورها مجازات اعدام وجود دارد و در عربستان اعدام با حالتی «غیرانسانی» اجرا می‌شود که هرگز در جمهوری اسلامی اجرا نشده است.
او در پاسخ به این سوال‌‌های طرح شده از سوی خود گفته است توان دفاعی و علمی جمهوری اسلامی باعث دشمنی‌ها با ایران شده است.
اظهارات او در حالی است که شورای حقوق بشر سازمان ملل از سال ۱۳۹۰ با استناد به «وضعیت نگران‌کننده حقوق بشر» در ایران برای این کشور گزارشگر ویژه تعیین کرده است و احمد شهید به عنوان نخستین گزارشگر به مدت ۵ سال در این سمت حضور داشت.
  بعد از او عاصمه جهانگیر از آبان سال ۱۳۹۵ به عنوان گزارشگر ویژه انتخاب شد و از تیر ماه گذشته جاوید رحمان این مسئولیت را به عهده گرفته است. مقام‌های جمهوری اسلامی همواره از تصمیم شورای حقوق بشر سازمان ملل برای انتخاب گزارشگر ویژه برای ایران انتقاد کرده و درخواست گزارشگران برای بازدید از ایران و بررسی اوضاع از نزدیک را رد کرده‌اند.

0 نظرات: