خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

اتحادیه اروپا و ایران تصمیم بر حفظ برجام گرفتند..

اتحادیه اروپا و ایران تصمیم خود را برای حفظ برنامه جامع اقدام مشترک که درباره برنامه هسته ای ایران تأیید کردند.
 در بیانیه سرویس خارجی اتحادیه اروپا بر اساس مذاکرات بین فدریکا موگرینی با علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در بروکسل، آمده است که اتحادیه اروپا و ایران تصمیم خود را برای حفظ برنامه جامع اقدام مشترک که درباره برنامه هسته ای ایران تأیید کردند.
در این بیانیه آمده است: آنها تعهد خود را نسبت به اجرای کامل و موثر برجام تکرار کردند و آخرین تحولات را در این موضوع بیان کردند. آنها عزم خود را برای حفظ توافق هسته ای به عنوان پایه ای کلیدی برای امنیت اروپا و منطقه اعلام کرده اند.
در تاریخ 8 می، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر خروج واشنگتن از توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را اعلام نمود. این توافقنامه موجب محدودیت در فعالیت های هسته ای ایران و جلوگیری از اقدامات یکجانبه آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در تحریم های یک طرفه می باشد.
اولین دور تحریمها علیه ایران در بخش خودروسازی ایران و همچنین تجارت طلا و دیگر فلزات در اوایل ماه اوت بازگردانده شد.
دور دوم تحریم های علیه ایران مربوط به بخش انرژی ایران، معاملات مربوط به مواد خام هیدروکربنی و معاملات مربوط به بانک مرکزی ایران است.

0 نظرات: