خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

ظریف به مجلس ایران احضار شد....

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیا
ست خارجی مجلس ایران گفت: وزیر خارجه در جلسه این کمیسیون درباره اظهارات اخیرش در خصوص موضوع پولشویی در ایران توضیح می‌دهد.
به گزارش خبرگزاری «ایسنا»، فلاحت‌پیشه با اشاره به اینکه جلسات مشترک کمیسیون امنیت ملی با وزیر خارجه به صورت ماهیانه برگزار می‌شود، اظهار داشت:
«اگر نمایندگان سوالی از وزیر خارجه داشته باشند به تبع آن، او در کمیسیون پاسخ خواهد داد. در موضوع پولشویی نیز اگر نماینده‌ای سوالی را مطرح کرده باشد قطعا در دستور قرار می‌گیرد و آقای ظریف نیز پاسخ می‌دهند.
ایران جزء کشورهای قرمز از لحاظ پولشویی نیست. استدلال‌های مرتبط با FATF نیز ارتباطی با پولشویی ندارد. نشستی که برای بررسی CFT برگزار کردیم محرمانه بوده تا در آن مستندات را مورد بررسی قرار دهیم».
گفتنی است ظریف در تاریخ 12 نومبر اظهار داشت: «پولشویی در ایران یک واقعیت است. دلیل فضاسازی‌ها علیه لوایح ضد پولشویی منافع اقتصادی افراد است.» این سخنان او با اعتراض شدید مخالفان دولت ایران و لایحه الحاق این کشور به CFT در مواجه شد.

0 نظرات: