خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

زنگنه: شرکت ملی نفت چین رسما جایگزین توتال در ایران شد..

بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت ایران با اشاره به خروج توتال از پروژه توسعه فاز 11 پارس جنوبی این کشور، گفت: "شرکت ملی نفت چین «CNPC» رسما جایگزین توتال شده برای توسعه فاز 11 پارس جنوبی شده است، اما عملا شروع به کار نکرده است."

به گزارش خبرگزاری "خانه ملت"، زنگنه افزود: باید با شرکت چینی CNPC مذاکره شود تا مشخص شود فعالیت عملیاتی و اجرایی را از چه زمانی آغاز می کند.
وزیر نفت ایران پیشتر اظهار کرده بود که شرکت توتال به صورت رسمی قرارداد توسعه فاز 11 پارس جنوبی این کشور را ترک کرده و بیش از 2 ماه است که اعلام کرده از قرارداد خارج می شود.
گفتنی است شرکت توتال پس از اعمال مجدد تحریم های آمریکا به دنبال کسب معافیت از خزانه داری ایالات متحده برای ادامه حضور در ایران بود که در نهایت موفق به کسب معافیت نشده و قرارداد توسعه فاز 11 پارس جنوبی را ترک کرد.

0 نظرات: