خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

راهپیمایی «روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان» در اسپانیا

هزاران زن در اسپانیا به مناسبت «روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان» راهپیمایی کردند.

هزاران زن در اسپانیا به مناسبت «روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان» راهپیمایی کردند. شمار زیادی از نمایندگان احزاب سیاسی، سندیکاها و تشکلات مردم‌نهاد نیز در این راهپیمایی که از سوی پلتفرم مادرید برای مقابله با خشونت علیه زنان ترتیب داده شد، شرکت کردند.
شرکت کنندگان طی این راهپیمایی شعارهایی نظیر «ببخشید که مزاحمتان می شویم؛ ولی ما را می کُشند»، «مادرید گورستان مردان خشن خواهد بود» و «چه لباس بپوشم یا نپوشم، به من دست نزن» سر داده و پلاکاردهای حاوی مضمون «بدون از دست دادن حتی یک زن، می خواهیم آزاد باشیم» حمل کردند.
طی 15 سال اخیر 972 زن در اثر خشونت مردان جان خود را از دست دادند. سال گذشته 49 زن قربانی رفتارهای خشونت‌آمیز شوهر یا دوست پسرشان شدند. شمار زنان مقتول طی سال جاری نیز 44 نفر اعلام شد.
به گزارش مسئولان تشکلات مردم‌نهاد، نیمی از زنان کشته شده پیش‌تر به پلیس درباره خشونتی که علیه آنها صورت گرفت، شکایت نکردند. این مسئولان همچنین بر افزایش آمار موارد مرگ زنان زیر 18 سال نیز تاکید کردند.

0 نظرات: