خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

خامنه‌ای خطاب به نیروی دریایی: تا می‌توانید توانایی‌های خود را افزایش دهید..

رهبر جمهوری اسلامی روز چهارشنبه، هفتم آذرما
ه، از فرماندهان نیروی دریایی ارتش ایران خواست تا با افزایش «توانایی و آمادگی» خود، کاری کنند که «دشمنان جرأت تهدید ملت ایران را نداشته باشند».
آن‌ طور که در وب‌سایت آیت‌الله خامنه‌ای نوشته، وی در دیدار روز چهارشنبه، روز نیروی دریایی، با فرماندهان و مسئولان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی، خطاب به آنها گفت: «هر چه می‌توانید توانایی‌ها و آمادگی‌های خود را افزایش دهید.»
او افزایش آمادگی نیروهای مسلح را موجب «بازدارندگی و ترس دشمنان» دانسته و گفت که جمهوری اسلامی، «قصد آغاز جنگ با کسی را ندارد، اما باید آن چنان توانایی‌های خود را افزایش دهید تا دشمن نه تنها از حمله به ایران بیمناک و هراسان باشد، بلکه... سایه تهدید نیز از سر ملت ایران دور شود.»
آقای خامنه‌ای با اشاره به آن چه «صف‌آرایی جبهه‌ای وسیع از دشمنان و رقبا» مقابل جمهوری اسلامی عنوان کرد افزود: «وجود این واقعیت در کنار ضرورت جبران عقب‌ماندگی‌ها، نشان‌دهنده لزوم کار مضاعف و فوق‌العاده در همه بخش‌های نظام از جمله در نیروی دریایی است.»
وی همچنین از الحاق ناوشکن «سهند» و زیردریایی‌های «فاتح» و «غدیر» به ناوگان نیروی دریایی ابراز خشنودی کرد.
رهبر جمهوری اسلامی در روز ۱۸ شهریورماه سال جاری نیز در مراسمی در دانشگاه علوم دریایی ارتش در نوشهر، خواستار تقویت حداکثری نظامی جمهوری اسلامی شده بود.
خامنه‌ای خواستار «افزایش روزافزون ابتکارات، آمادگی‌ها و توانایی‌های» نیروهای مسلح در «میدان‌های علمی، سازمانی، رزمی» شد و به آیه‌ای از قرآن استناد کرد که خطاب به مسلمانان می‌گوید «هرچه می‌توانید بر قدرت خود بیفزایید که اقتدار شما دشمن را می‌ترساند و به عقب‌نشینی وامی‌دارد».
وی یک هفته پیش از آن نیز گفته بود که از نظر «سیاسی»، احتمال وقوع جنگ «وجود ندارد»، اما نیروهای مسلح باید توانایی‌های خود را افزایش دهند.
به دنبال افزایش تحریم‌های آمریکا علیه ایران و تلاش مقام‌های این کشور برای به صفر رساندن صادرات نفت ایران، رئیس جمهور و فرماندهان نظامی جمهوری اسلامی، تهدید به بستن تنگه هرمز کرده‌اند.​
این در حالی است که دریاسالار جان ریچاردسون، فرمانده عملیاتی نیروی دریایی آمریکا، به ایران هشدار داده که ایالات متحده با استفاده از زور هم که شده آزادی رفت‌وآمد کشتی‌ها در تنگه هرمز را حفظ خواهد کرد.

0 نظرات: