خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

مجسمه لنین جای خود را به پیاز داد + عکس

رسانه های روسیه گزارش داده اند که یکی دیگر از مجسمه های ولادیمیر ایلیچ اولیانوف معروف به لنین رهبر انقلاب کمونیستی اتحاد جماهیر شوروی در شهر مارکوفکای اوکراین حذف و به جای آن مجسمه چیپولینو (یک شخصیت پیاز شکل داستانی) قرار داده شده است. (عکس زیر)
به گزارش ایرانا به نقل از پایگاه آنلاین گازتا، این خبر را وب سایت '112 اوکراین' نخستین بار منتشر کرده است.
«کریل گالوشکا» استاد تاریخ در روسیه در واکنش به این اقدام اوکراینی ها گفته است که گمان می کنم که «آنها انتخاب درستی» (تغییر مجسمه) کرده اند.
وی توضیح داد: چرا که منطقه ای که این اتفاق در آن رخ داده است به محصول پیاز خود معروف است بنابراین استقرار مجسمه چیپولینو می تواند یک نماد از این شهر باشد.
گفتنی است، چیپولینو نمادی از یک شخصیت داستانی در کتاب «جانی روداری» نویسنده ایتالیایی است که در آن ماجراها در سرزمینی اتفاق می افتد که همه مردم سبزی و میوه هستند و چیپولینو نیز یک پیاز است که در پی نجات پدر خود از شر حاکم ظالم است.
ایران پرس نیوز

0 نظرات: