خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

توقف فروش سوخت به هواپیماهای ایرانی در لبنان

نماینده مجلس ایران توقف فروش سوخت به هواپیماهای این کشور در فرودگاه بیروت لبنان را مغایر با همکاری های اقتصادی، تجاری و سیاسی دو کشور دانست.
مجید کیانپور، نماینده مجلس ایران درباره توقف فروش سوخت به هواپیماهای این کشور در فرودگاه بیروت لبنان، گفت: قطعا اقدام شرکت های لبنانی در عدم فروش سوخت به هواپیماهای ایرانی مغایر با همکاری های اقتصادی، تجاری و سیاسی دو کشور است.
به گزارش خبرگزاری "خانه ملت"، وی افزود: براساس قوانین مرتبط با صنعت هوانوردی از جمله قانون ایکائو، هیچ اقدامی نباید در تضاد با ایمنی و حقوق مسافران صورت گیرد، اما متأسفانه سیاست های تحریمی آمریکا در مقابله با فروش تجهیزات و سوخت به ایرلاین‌های ایرانی مغایر با قوانین بین المللی است.
کیانپور ادامه داد: علاوه بر قوانین بین المللی، توافق های اقتصادی میان فرودگاه ها و دولت های دو کشور مانند ایران و لبنان اتخاذ می شود تا ایرلاین ها و هواپیماها بتوانند به راحتی سوخت‌گیری کرده و به انتقال مسافر بپردازند.
وی گفت: اغلب شرکت های سوخت رسان در فرودگاه ها، شرکت های بین المللی
بوده که کاملا متأثر از تحریم های ایالات متحده خواهند بود، البته این مسئله نافی تلاش کشورها و دولت ها برای ارائه راه های جایگزین جهت تأمین سوخت هواپیماهای ایرانی نیست.
گفتنی است تحریم‌های آمریکا علیه ایران در بخش های انرژی، بانکی و کشتیرانی که در چارچوب توافق هسته ای در سال 2015 لغو شده بود، روز 5 نوامبر 2018 مجددا آغاز شد.

0 نظرات: