خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

روحانی: آمریکا به دنبال تغییر نظام ایران است...

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه ها در جمع دانشجویان و اساتید دانشگاه تهران گفت: آمریکا با مشروعیت زدایی به دنبال تغییر نظام ایران است.

وی با بیان اینکه در تاریخ آمریکا تیمی کینه توزتر از تیم فعلی کاخ سفید نسبت به ایران نبوده است، افزود: آنها با جنگ روانی شروع کردند، هدف بعدی آنها جنگ اقتصادی و سپس تلاش برای ناکارآمد جلوه دادن بوده و هدف نهایی آنها مشروعیت زدایی برای تغییر رژیم در ایران است.
روحانی همچنین درباره فرصت به اروپا برای ایجاد ساز و کاری برای اجرای برجام گفت: ما چند هفته به اروپا زمان داده ایم. هر زمان که بخواهیم از برجام خارج می شویم. اما خراب کردن به یکباره است و ساختن زمان بر است، برای خراب کردن عجله نداریم.
وی ادامه داد: توقع آمریکایی ها این بود که یک ساعت بعد یا حداکثر فردا صبح به وقت خودمان ما هم اعلام کنیم که از برجام خارج شده ایم، نتیجه چه می شد؟ بلافاصله پرونده به شورای امنیت باز می گشت، همه قطعنامه ها علیه ایران می شد و ما در دنیا تنها می شدیم و همه طرفدار آمریکا می شدند.
گفتنی است مراسم آغاز سال تحصیلی 98- 1397 دانشگاه ها و مراکز پژوهش و فناوری ایران امروز با حضور حسن روحانی رییس جمهوری، وزیران علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، معاونان علمی و فناوری و حقوقی رییس جمهوری ایران و جمعی از شخصیت های دانشگاهی و دانشجویان در تالار علامه امینی دانشگاه تهران گشایش یافت.

0 نظرات: