خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

روسیه:محاصره دریایی به معنی اعلام جنگ است.

یک مقام ارشد روس در واکنش به صحبت اخیر وزیر کشور آمریکا مبنی بر مطرح کردن ایده "محاصره دریایی روسیه" اظهارکرد که هرگونه تلاشی از سوی آمریکا برای استفاده از نیروی دریایی خود در راستای مسدود
کردند مسیرهای تجارت روسیه به منزله اعلام جنگ خواهد بود.
به گزارش راشا تودی، آلکسی پوشکوف، رئیس کمیته سیاست‌گذاری اطلاعاتی مجلس سنای روسیه اظهارکرد: محاصره روسیه توسط آمریکا معادل اعلام جنگ براساس قوانین بین‌المللی خواهد بود.
وی این اظهار نظر را در واکنش به صحبت‌هایی که اخیرا از سوی رایان زینکه، وزیر کشور آمریکا ایراد شد، مطرح کرد. زینکه پیشنهاد داده که آمریکا می‌تواند از نیروی دریایی خود به منظور مسدود کردن مسیرهای انرژی روسیه با بازارهای خاورمیانه استفاده کند.
راه فروش منابع انرژی روسیه و ایران را می بندیم
ایالات متحده در صورت لزوم ممکن است محاصره دریایی روسیه را ترتیب دهد تا مانع ارسال حامل انرژی به کشورهای منطقه خاورمیانه شود.
به گزارش اسپوتنیک، به نقل از واشنگتن اگزامینر، وزیر کشور آمریکا رایان زینکه در جریان سخنرانی در مراسمی در پیتسبورگ در این خصوص صحبت کرد.
زینکه گفت: « ما امکان این را داریم که به واسطه نیروی دریایی، ضمانت کنیم که مسیر دریایی باز خواهند ماند اما در صورت لزوم آنرا می بندیم تا حاملین انرژی روسیه به بازار نرسند.»
این وزیر آمریکایی بیان داشت که تنها منبع درآمد برای اقتصاد روسیه فروش منابع انرژی است.
زینکه خاطر نشان کرد که اوضاع ایران بسیار شبیه به اوضاع روسیه است و اعلام کرد که دو گزینه حل این مسائل وجود دارد.
وی افزود: گزینه نظامی که من ترجیح می دهم از آن استفاده نکنم. و گزینه اقتصادی که به اعمال فشار و در تنگنا قرار دادن منابع انرژی آنها ختم می شود.

همه کشورها باید خرید نفت از ایران را قطع کنند
وزیر خارجه آمریکا با بیان اینکه انتظار دارند همه کشورها خرید نفت از ایران را به صفر برسانند، تهدید کرد که غیر این صورت با تحریم‌های سختی از سوی ایالات متحده مواجه خواهند شد.
به گزارش سکای نیوز، «مایک پامپئو» در هشدار مجدد به کشورهای واردکننده نفت از ایران، گفت که در صورت عدم قطع خرید نفت از این کشور، همه آنها تحریم خواهند شد.
پامپئو گفت: ایالات متحده از همه کشورها انتظار دارد که واردات نفت خام از ایران را متوقف کرده و به صفر برسانند یا با تحریم‌های سخت مواجه شوند.

0 نظرات: