خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

«بازداشت» تعدادی از نیروهای نظامی و امنیتی...

یک عضو هیات رئیسه مجلس ایران می‌گوید که تعدادی از «مقصران» حادثه اهواز بازداشت شده و به دادگاه معرفی شده‌اند.
سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات مسئول تامین امنیت رژه نیروهای مسلح در اهواز بودند و در همین حال برخی از کانال‌های تلگرامی خبر دادند که تعدادی از نیروهای این دو نهاد به دلیل «قصور» در حادثه اهواز بازداشت شده‌اند.

مجلس ایران روز سه‌شنبه ۱۰ مهر درباره حمله به رژه نیروهای مسلح در اهواز و با حضور وزیران اطلاعات و کشور، مدیرکل اطلاعات خوزستان و استاندار این استان جلسه غیر علنی برگزار کرد.
پس از این جلسه، بهروز نعمتی عضو هیات رئیسه مجلس به نقل از این مقامات اعلام کرد که تعدادی از «مقصران» این حادثه بازداشت و به دادگاه معرفی شده‌اند.
وی جزئیات بیشتر و آماری در این زمینه ارائه نکرد.
حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، رئیس کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، روز هفتم مهر «سهل‌انگاری» و «ضعف مدیریت» را «عامل بروز» حمله مسلحانه به رژه نظامی اهواز اعلام کرده بود.
به گفته آقای فلاحت‌پیشه، در زمان این حمله «۸ یا ۹ تفنگ دوربین‌دار مشرف به محل وجود داشت» اما به مهاجمان شلیک نکردند.
وی روز یکشنبه نیز گفته بود: «۵۰۰ دوربین در ورزشگاه آزادی تهران نصب شده تا دختران پسرنما را هنگام ورود به ورزشگاه بازداشت کنند؛ این در حالی است که زمانی که با حسرت و اندوه مشغول بررسی جنایت تروریستی اهواز بودم به این فکر می‌کردم که حتی اگر یکی از این دوربین ها فضای پشت جایگاه را پوشش می‌داد قلب ایران این گونه به درد نمی‌آمد».
حسین نقوی حسینی، دیگر عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، گفته بود که مهاجمان به رژه نظامی در این شهر «۱۲ دقیقه تیراندازی کردند» و «هیچ کس به آنها حتی شلیک هم نکرد».
محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌‌جمهوری پیشین ایران، نیز با انتشار پیامی که به مناسبت این حمله مرگبار منتشر کرد، «غفلت غیرمسئولانه» دستگاه‌ها و نهادهای اطلاعاتی و امنیتی را «نابخشودنی» توصیف کرده بود. مقام‌های جمهوری اسلامی در اظهارنظرهایی ضد و نقیض، سرانجام اعلام کردند که هر پنج مهاجم این حمله کشته شده‌اند.
گروه خلافت اسلامی (داعش) مسئولیت حمله اهواز را به عهده گرفته است.
سپاه پاسداران اعلام کرده که «مقر سرکردگان» حمله اهواز، در شرق فرات در سوریه، را «با شش فروند موشک بالستیک میان‌برد» هدف قرار داده‌ است.
به گفته مقامات جمهوری اسلامی، در حمله به رژه نیروهای مسلح در اهواز ۲۴ نفر کشته و بیش از ۶۰ نفر مجروح شدند.

0 نظرات: