خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

تحصن معلمان در شهرهای مختلف ایران

تعدادی از معلمان در شهرهای مختلف ایران در اعتراض به گرانی و تورم در این کشور در کلاسهای درس حاضر نشده و در دفتر مدرسه تحصن کردندتعدادی از معلمان در شهرهای مختلف ایران از جمله تهران، تبریز، اصفهان، شیراز، همدان، سمیرم، مریوان، کرمانشاه، ایلام، مشهد و یاسوج در کلاسهای درس حاضر نشده و در دفتر مدرسه تحصن کردند.
اعتراض سراسری صنفی معلمان ایرانی امروز یکشنبه (14 اکتبر/22 مهر) با هشتگ «تحصن سراسری معلمان» در توئیتر فارسی‌زبان صورت گرفته و معلمان تصاویر اعتراض خود را در توئیتر به اشتراک گذاشته اند.
تصاویر متعددی از معلمان در شهرهای مختلف ایران منتشر شده است که با دست نوشته هایی در دست در دفتر مدیریت مدارس یا سالنی گرد هم آمده و دست از تدریس کشیده‌اند.
شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران در بیانیه ای که چندی پیش منتشر کرد از معلمان و فرهنگیان خواسته بود که در اعتراض به گرانی و تورم در روزهای 22 و 23 مهر در کلاس های درس حاضر نشده و در دفتر مدرسه تحصن کنند.
عکس از: رسانه های اجتماعی عکس از: رسانه های اجتماعی
در بخشی از این بیانیه با اشاره به پیگیری های فرهنگیان برای رسیدگی به خواسته هایشان آمده بود: "نهادهای امنیتی و قوه قضاییه به جای برخورد با دزدان و فاسدان جامعه، معلمان مطالبه گر و عدالتخواه را تهدید، تبعید، انفصال، اخراج و زندانی کرده است".
در بیانیه فوق گفته شده است که این شورا "به نمایندگی از بخش عظیمی از نیروهای کار بخش آموزشی تمام مسیرها را برای تغییرات این شرایط اسفناک پیموده است. معلمان بارها از روش های مختلف نظیر ملاقات با مسئولین، نامه نگاری، صدور بیانیه، راه اندازی کمپین و تجمعات صنفی خواسته های خود را بیان نموده اما حاکمیت و دولت گامی مثبت برای حل معضلات بر نداشته است."
از سوی دیگر، تلگرام شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان تصاویر معلمان متحصن در دفاتر مدرسه ها در شهرهای مختلف ایران را منتشر کرده است.
این شورا در قطعنامه‌ای نیز خواستار اختصاص «بودجه عادلانه برای افزایش سرانه دانش‌آموزی در راستای تأمین آموزش رایگان، باکیفیت و عادلانه برای تمام کودکان به‌خصوص دانش‌آموزان مناطق محروم، بازمانده از تحصیل و مهاجر» شده بود.

گفتنی است «تدریس زبان مادری در مناطق دو زبانه بر اساس اصل 15 قانون اساسی»، «حضور مددکار اجتماعی و مربی بهداشت در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی از جمله خشونت در مدارس»، اختصاص «بودجه عادلانه برای گسترش و تأمین فضاهای آموزشی استاندارد و ایمن»، برچیده شدن «مدارس غیر استاندارد و کپری» از دیگر خواسته‌های معترضان است

0 نظرات: